Dnes je: pondelok, 11. 12. 2017, meniny má: Hilda , zajtra: Otília

SND predstavilo návštevníkom Dňa otvorených dverí aj Umelecko-dekoračné dielne

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Bratislava – Slovenské národné divadlo sprístupnilo v rámci tohtoročného Dňa otvorených dverí (DOD) 13. septembra 2014 aj Umelecko-dekoračné dielne SND na Mliekarenskej ulici, ktoré v jubilejnej 95. sezóne oslavujú 55 rokov od uvedenia do prevádzky.

SND ponúklo možnosť vstúpiť do priestorov Umelecko-dekoračných dielní SND nielen preto, aby ponúkli návštevníkom tento jedinečný zážitok z miesta zrodu divadelných kostýmov, rekvizít či kompletných scén opery, činohry a baletu, ale aj pri príležitosti 55. výročia otvorenia UDD, ktoré sa po šiestich rokoch výstavby uviedli do prevádzky 19. septembra 1959.

Prehliadka v jubilujúcich Umelecko-dekoračných dielňach bola tohtoročnou novinkou SND. Návštevníci tak mali jedinečnú možnosť zhliadnuť priestory scénickej výroby, veľkej maliarskej dielne, mohli vidieť unikátny nákladný výťah v sklade kulís, ktorý je dodnes unikátom svojho typu na svete.

Deň otvorených dverí v Umelecko - dekoračných dielňach SND

Deň otvorených dverí v Umelecko – dekoračných dielňach SND

Deň otvorených dverí sa stal populárnou akciou. Do novej budovy SND na Pribinovej ulici zavítalo podľa odhadov SND približne 9-tisíc návštevníkov, čo je takmer dvojnásobne viac ako vlani. Mimoriadny záujem vzbudila autogramiáda bezmála šesťdesiatich umelcov našej prvej scény, na ktorej nechýbali herci, operní speváci a baletní tanečníci.

Návštevníci veľmi radi využili aj exkurzie, vďaka ktorým sa im naskytla príležitosť nahliadnuť do divadelného zákulisia a tentoraz výnimočne aj do spomínaných Umelecko-dekoračných dielní SND.

Deň otvorených dverí v SND 2014

Deň otvorených dverí v SND 2014

Najmladších divákov upútal atraktívny program v detskej zóne, lákadlom pre nich boli mnohé ďalšie atrakcie a tešili sa takisto z možnosti absolvovať bezplatné umelecké workshopy.

Deň otvorených dverí SND, baletný workshop

Deň otvorených dverí SND, baletný workshop

This slideshow requires JavaScript.

Pripravil: Ľudovít Vongrej

email

About Author

Ľudovít Vongrej

Leave A Reply