Dnes je: piatok, 15. 12. 2017, meniny má: Ivica , zajtra: Albína

Venujte 2% z dane na podporu činnosti Opera Slovakia, o.z.

0

Veľkosť písma

 • A
 • A
 • A
Milí čitatelia Opera Slovakia, priatelia opery, operety, klasickej hudby a baletu. Dovoľujeme si uchádzať sa o vašu podporu venovaním 2% z vašich daní za rok 2016. Táto suma prispeje k skvalitneniu našich aktivít. V auguste 2016 uplynulo päť rokov od spustenia portálu Opera Slovakia. Za toto obdobie sme priniesli viac ako 1000 spravodajsko-publicistických článkov,prostredníctvom ktorých informujeme o umeleckom dianí doma aj v zahraničí.

Operné spravodajstvo a publicistika, ale aj organizovanie rôznych iných sprievodných nekomerčných podujatí, je finančne veľmi náročné. Ak chceme zlepšiť služby pre našich čitateľov, ako aj šíriť a popularizovať operný žáner, potrebujeme zvýšiť príjmy do nášho rozpočtu. Finančne náročná je taktiež prevádzka, pravidelná údržba či inovácia webu www.operaslovakia.sk. Dvomi percentami z vašich daní podporíte fungovanie občianskeho združenia Opera Slovakia, ktorého hlavným cieľom je podpora šírenia slovenskej opernej kultúry na Slovensku a v zahraničí s presahom do iných žánrov klasickej hudby. Napĺňanie tohto cieľa sa dosahuje predovšetkým prostredníctvom týchto úloh:

 • Monitoring dôležitých udalostí v tejto oblasti doma a vo svete s dôrazom na úspechy slovenských umelcov v zahraničí.
 • Podpora prevádzky informačno-publicistického internetového portálu www.operaslovakia.sk zameraného na reflexiu slovenskej opernej kultúry odbornou a laickou verejnosťou.
 • Podpora tvorby a publikovania cudzojazyčných mutácií publicistických príspevkov a prezentačného materiálu na prezentáciu slovenskej opernej kultúry vo svete najmä prostredníctvom elektronických médií (internet).
 • Podpora sprievodných kultúrno-spoločenských podujatí súvisiacich so slovenskou opernou kultúrou: výstavy, besedy, prednášky, workshopy, konferencie, tvorivé dielne, oceňovanie významných prínosov slovenských umelcov a kultúrnych dejateľov podieľajúcich sa na tvorbe slovenskej opernej kultúry, poďakovania a oceňovanie za celoživotnú činnosť a iné.
 • Podpora výskumnej činnosti zameranej na reflexiu slovenskej opernej kultúry odbornou a laickou verejnosťou. (výskumné projekty, sociologické prieskumy a prieskumy verejnej mienky).
 • Spolupráca so štátnymi a neštátnymi odbornými inštitúciami, kultúrnymi a profesijnými spolkami a nadáciami v SR i v zahraničí, účasť na aktivitách iných občianskych združení a ďalších komunít obdobného zamerania.

Postupy, ako môžete poukázať 2% z vašich daní nájdete TU…

Údaje o prijímateľovi :
Opera Slovakia
Právna forma: Občianske združenie
IČO: 42354901
Sídlo: Adámiho 26, 841 05 Bratislava

Tlačivá na poukázanie 2% z daní na stiahnutie

Vyhlásenie o poukázaní 2% z daní pre Opera Slovakia, o.z. (predvyplnené)

Potvrdenie o zaplatení dane

Viac o našich aktivitách sa dozviete TU…

V auguste tohto roku uplynulo päť rokov od spustenia portálu Opera Slovakia. Rekapituláciu tohto obdobia si prečítate tu: Už päť rokov vám Opera Slovakia prináša spravodajstvo a publicistiku

Podporiť občianske združenie Opera Slovakia môžete rôznou formou:

 • odporúčaním a propagáciou web stránky Opera Slovakia
 • darovaním 2% z vašich daní
 • umiestnením reklamy na stránkach Opera Slovakia (v prípade záujmu nás kontaktujte na redakcia@operaslovakia.sk
 • priamym prispením vo forme finančného daru v akejkoľvek sume prostredníctvom tohto jednoduchého elektronického darovacieho systému:

Ďakujeme za vašu ochotu podporiť činnosť občianskeho združenia Opera Slovakia.

Tím redakcie Opera Slovakia

video

email

About Author

Leave A Reply