1.Benefičný operný koncert Martina Gyimesiho: Spevom pre nový život

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Bratislava – Opera Slovakia, o.z. pozýva na 1. Benefičný koncert Martina Gyimesiho a jeho hostí, ktorý sa uskutoční 20. novembra 2014 v Pálffyho paláci v Bratislave o 18. hod. Výťažok z koncertu poputuje Oddeleniu patologických novorodencov s jednotkou intenzívnej starostlivosti I. Detskej kliniky Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave.

Prvými vzácnymi hosťami na koncerte z tejto série v produkcii Opera Slovakia, o. z. budú známi sólisti Opery SND mezzosopranistka Terézia Kružliaková a basista Martin Malachovský. Na klavíri bude sprevádzať Júlia Grejtáková, korepetítorka Opery SND, Opery ŠD v Košiciach, hlavná korepetítorka súťaže Musica Sacra v Ríme, ako aj hlavná korepetítorka Opera Slovakia. Na koncerte zaznejú árie zo svetovej opernej literatúry a piesne slovenských autorov.

Po koncerte sa bude konať autogramiáda operných spevákov.

Podnet usporiadať sériu operných benefičných koncertov sólistu Opery SND, tenoristu Martina Gyimesiho vznikol na základe jeho vlastného životného príbehu. V pôrodnici bratislavskej nemocnice na Kramároch sa jemu a jeho partnerke Ivete v 35. týždni narodila dcérka Martinka so zápalom nedostatočne vyvinutých pľúcok s váhou len 2220 gramov o 2 hodine a 22 minúte. Ako prejav vďaky za záchranu malej Martinky sa spevák rozhodol usporiadať operný benefičný koncert a jeho výťažok venovať Oddeleniu patologických novorodencov s jednotkou intenzívnej starostlivosti I. Detskej kliniky Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave prostredníctvom nadácie DFNsP Veľkí pomáhajú najmenším, o.z.

Martin Gyimesi,,Ihneď po pôrode bola Martinka prevezená na Jednotku intenzívnej starostlivosti DFNsP, kde s početnými komplikáciami bojovala o život takmer 2 týždne, ale teraz je už zdravá a robí nám veľkú radosť. Najväčšiu zásluhu o jej záchranu má tím lekárov a sestier, ktorí ju s maximálnym nasadením, citom, láskou, dokonalou profesionalitou a rodičovským prístupom zachránili. Preto im vzdávam hold a cítim voči nim veľký záväzok. Ako vyjadrenie vďaky by som ich oddeleniu rád venoval finančný príspevok z výťažku benefičného koncertu a pomohol tak pokryť aspoň časť nákladov na prevádzku tohto zariadenia, prípadne nákup prístrojov či spotrebného zdravotníckeho materiálu.“ ‑ hovorí o úmysle benefičného koncertu Martin Gyimesi, pre ktorého bolo toto obdobie zatiaľ najťažším v živote, pretože strach o vlastné dieťa je najväčší, aký môže človek zažiť a dodáva: ,,Benefícia má pre mňa veľmi hlboký význam a zmysel. Vyjadruje zadosťučinenie, solidaritu a najlepší spôsob ako sa poďakovať. Rozhodol som sa odvďačiť spevom, pretože rozdáva lásku, šťastie, a nádej. A práve to detičky veľmi potrebujú.“

Spevom pre nový život

1.Benefičný operný koncert Martina Gyimesiho

Pálffyho palác v Bratislave

20. november 2014 o 18. hod.

Účinkujú

Terézia Kružliaková – mezzosoprán

Martin Malachovský – bas

Martin Gyimesi – tenor

Júlia Grejtáková – klavír

www.operaslovakia.sk

Benefičný koncert Martina GyimesihoĎakujeme partnerom koncertu. Hlavnému mediálnemu partnerovi SND,

portálom music4u.sk, kedykam.sk a mediaboom.sk

Plagát na stiahnutie o formáte PDF nájdete TU…

Pripravil: Ľudovít Vongrej

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

šéfredaktor Opera Slovakia, predseda redakčnej rady Opera Slovakia, spravodajca, publicista, odborný editor a hudobný producent, člen Slovenského centra Medzinárodnej asociácie divadelných kritikov (SC AICT)

Zanechajte komentár