14 strún na Bratislavskom hrade

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Bratislava – Na šiestom koncerte z cyklu Bratislava Goes Classical, ktorý pripravuje bratislavská organizácia cestovného ruchu Bratislava Tourist Board v spolupráci s festivalom Konvergencie, sa predstaví charizmatický holandsko-britský huslista Daniel Rowland. Koncert sa uskutoční v Hudobnej sieni Bratislavského hradu.

Na koncerte s názvom ,,14 strún“ bude hlavným hosťom charizmatický holandsko-britský huslista Daniel Rowland. Umelec, ktorý vystúpil v prestížnych sálach ako Carnegie Hall v New Yorku alebo Royal Albert Hall v Londýne, je profesorom na Guildhall School of Music v Londýne a taktiež primáriom svetoznámeho telesa Brodsky Quartett. V Bratislave uvedie spolu s talianskym gitaristom Albertom Mesircom program z diel romantických virtuózov ako Nicolo Paganini ale aj temperamentné a exoticky znejúce skladby Španiela Manuela de Fallu a tangom ovplyvnenú hudbu Astora Piazzollu. Spolu s Danielom Rowlandom tiež zahráme duá pre husle a violončelo od Reinholda Gliera a Zoltána Kodályho spolu so slovenským violončelistom Jozefom Luptákom.

Koncert sa uskutoční v pondelok 20. apríla 2015 o 19.00 hod v Hudobnej sieni Bratislavského hradu.

Deň po koncerte budú obidvaja umelci vyučovať v rámci majstrovskej triedy, ktoré budú otvorené aj pre verejnosť.
Vstupenky na koncert si môžete zakúpiť v sieti Ticketportal.

cena vstupenky:
predpredaj – 15 Eur
na mieste – 20 Eur
zľavnená vstupenka dôchodca (prízemie alebo balkón) v predpredaji – 10 Eur
zľavnená vstupenka študent (len balkón*) – 10 Eur
* pozn. balkón = znížená viditeľnosť pódia

14 strún
20. apríl 2015 o 19:00h
Hudobná sieň Bratislavského Hradu

Daniel ROWLAND (UK-NL) – husle
Alberto MESIRCA (IT) – gitara
Jozef LUPTÁK – violončelo

www.bagoclassical.sk

Pripravil: Ľudovít Vongrej

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

šéfredaktor Opera Slovakia, predseda redakčnej rady Opera Slovakia, spravodajca, publicista, odborný editor a hudobný producent, člen Slovenského centra Medzinárodnej asociácie divadelných kritikov (SC AICT)

Zanechajte komentár