Abonentka na klasiku a septembrové koncerty v bratislavskej Redute

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Bratislava – S bohatou ponukou hudobných zážitkov prichádza každoročne Slovenská filharmónia. V tomto roku odštartuje svoju 71. koncertnú sezónu, ktorá potrvá od septembra 2019 do júna 2020. Pripravené sú koncerty v interpretácii telies – orchestra Slovenská filharmónia, Slovenského filharmonického zboru, či Slovenského komorného orchestra. Okrem troch hudobných stálic sa na koncertom pódiu bratislavskej Reduty počas sezóny predstaví mnoho domácich a zahraničných hosťujúcich umelcov – sólistov, dirigentov či komorných zoskupení.

(reklamný článok SF)

Program koncertov je k dispozícii v celosezónnom bulletine, ktorý je v predaji v Pokladnici Slovenskej filharmónie. Zverejnený je aj na stránke www.filharmonia.sk.

Aj túto koncertnú sezónu sú pripravené symfonické a vokálno-inštrumentálne koncerty v Koncertnej sieni Slovenskej filharmónie. Nechýbajú populárne koncerty pre dospelých, deti a teenagerov. Vo vybrané nedeľné popoludnia môžu milovníci klasickej hudby navštíviť organové koncerty, v Malej sále koncerty komorných zoskupení alebo klavírne recitály. V ponuke nechýbajú sviatočné koncerty – vianočné, silvestrovský, novoročný a mimoriadne obľúbené melódie filmovej hudby.

Koncert Slovenskej filharmónie, foto: Ján Lukáš

Koncerty sú tematicky zoradené v jednotlivých cykloch. Do 4. októbra ponúka Slovenská filharmónia milovníkom hudby a svojim pravidelným návštevníkom koncertov ABONENTKU – finančne výhodnú vstupenku na vybranú sériu koncertov, ktoré búde držiteľ abonentky navštevovať počas celej 71. sezóny Slovenskej filharmónie.

PREČO JE VÝHODNÉ zakúpiť si ABONENTKU?

  • získate výraznú finančnú zľavu pri jej zakúpení
  • vyberáte si svoje miesto na celú sezónu už pred jej začiatkom a máte tak možnosť vlastného výberu najlepších miest v Koncertnej sieni Slovenskej filharmónie alebo v Malej sále Slovenskej filharmónie
  • získate ďalšie pripravené bonusy

Septembrové koncerty Slovenskej filharmónie

V septembri sa uskutočnia v Slovenskej filharmónii prvé koncerty. Vo štvrtok 12. septembra zaznie Mimoriadny koncert k Roku Milana Rastislava Štefánika, astronóma, generála, diplomata, demokrata a humanistu. Slovenská filharmónia, Slovenský filharmonický zbor (zbormajster Jozef Chabroň) a sólisti vystúpia pod taktovkou slovenského dirigenta Olivera Dohnányiho. Sólistami večera budú dvaja poprední umelci mladej generácie – husľový virtuóz Dalibor Karvay a slovenská mezzosopranistka Jana Kurucová, od roku 2009 sólistka Deutsche Oper Berlin.

Jana Kurucová, foto: Bettina Volke

V interpretácii Dalibora Karvaya zaznie Koncert pre husle a orchester a mol, op. 53 Antonína Dvořáka, ktorý je považovaný za jedno z vrcholných diel skladateľa. Vznikol na začiatku osemdesiatych rokov 19. storočia. Slovenský hudobný skladateľ Peter Martinček van Grob skomponoval pre mezzosoprán Jany Kurucovej sólový part 4. symfónie, ktorá nesie názov In Memoriam M. R. Štefánik. Monumentálne vokálno-inštrumentálne dielo zhudobňuje texty básní Williama Ernesta Henleyho a Guillauma Apollinaira. Program doplní Predohra k Stodolovej dráme Kráľ Svätopluk, op. 10 Eugena Suchoňa. Koncert sa začne o 19-tej. Viac info o koncerte TU…

Dalibor Karvay

V piatok 13. septembra Slovenská filharmónia pozýva na koncert Slovenského komorného orchestra (um. vedúci Ewald Danel), ktorý pravidelne v mesiaci september uvádza Mimoriadny koncert Bez bariér. Tentokrát sa koncert pre zdravotne postihnutých uskutoční po ôsmykrát.

Slovenský komorný orchester, foto: Ján Lukáš

Návštevníci sa môžu tešiť na zaujímavo ladený program zostavený z diel  Georga Friedricha Händla, Antonia Vivaldiho, Johanna Sebastiana Bacha, Franza Schuberta, Wolfganga Amadea Mozarta, Césara Francka a Ludwiga van Beethovena. Na záver zaznejú nezabudnuteľné piesne Jaroslava Ježka. Koncert sa uskutoční v Stĺpovej sieni Slovenskej filharmónie s bezbariérovým vstupom. Sólistami piatkového podvečera budú – člen komorného orchestra, violista Peter Zwiebel a Maroš Bango, charizmatický nevidiaci spevák. Koncert sa začne o 18.00 h.

Vstupenky na Mimoriadne koncerty sú v predaji v Pokladnici SF, Reduta, Nám. Eugena Suchoňa 1, Bratislava, otvorená  po: 9 – 14.00, ut – pia: 13.00 – 19.00.

www.filharmonia.sk

Informovala: Martina Tolstová, SF

PR článok

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár