Abonentné koncerty Štátneho komorného orchestra Žilina v máji budú patrí mladým

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Žilina – Májové abonentné koncerty budú patrí mladým sólistom – inštrumentalistom. Predstavia sa nich poslucháči VŠMU v Bratislave a študent Konzervatória v Žiline. Mladí umelci sa predstavia pod taktovkami Theodora Kuchara a Karola Kevického.

Abonentné koncerty Štátneho komorného orchestra Žilina v máji budú patrí mladým

Abonentný koncert s názvom Hudba romantizmu sa bude konať vo štvrtok 12. mája 2016. Poslucháči sa môžu tešiť na lahôdky romantickej hudby. V romantickom Koncerte d mol pre violončelo a orchester francúzskeho skladateľa španielskeho pôvodu Edouarda Lala sa predstaví poslucháčka VŠMU Júlia Jurigová. Symfóniu č. 1 B dur op. 38 „Jarnú“ napísal nemecký skladateľ Robert Schumann v prvom roku šťastného manželstva s milovanou Klárou Wieckovou. Symfónia vystihuje Schumannove šťastné životné obdobie. V úvode koncertu zaznie Dvořákova predohra Domov můj, ktorá vznikla ako súčasť scénickej hudby. ŠKO Žilina sa predstaví pod taktovkou hlavného dirigenta ŠKO Theodora Kuchara.

Programový plagát ŠKO Žilina, máj 2016 (1)

Druhý abonentný koncert Šanca mladým sa uskutoční netradične v stredu 18. mája 2016. Štátny komorný orchester Žilina dáva jedinečnú príležitosť predstaviť sa mladým umelcom, či už v úlohe sólistov, dirigentov alebo skladateľov. Na koncerte sa predstavia dvaja mladí sólisti. Huslista Kristián Gašpar, študent Konzervatória v Žiline, uvedie expresívny koncert č. 3 francúzskeho skladateľa Camilla Saint-Saënsa, a hobojista Mário Šebeň, poslucháč VŠMU, sa predstaví v sviežom hobojom koncerte českého skladateľa Bohuslava Martinů. Partnerom mladým sólistom bude žilinský rodák dirigent Karol Kevický. Na koncerte zaznie aj slávna Beethovenova siedma symfónia.

Programový plagát ŠKO Žilina, máj 2016 (2)

Májové abonentné koncerty začínajú o 19.00 hod. v Dome umenia Fatra v Žiline.

Podrobný program: www.skozilina.sk

Informovala: Petra Kovačovská, ŠKO Žilina

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár