Absolútnym NAJ Štátneho divadla Košice opäť Michaela Várady

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A

Košice

Operná sólistka Michaela Várady obhájila titul NAJ ŠD v tohtoročnej diváckej ankete, ktorú Štátne divadlo Košice vyhlásilo začiatkom mája. Medzi inscenáciami získala najviac hlasov komédia Chrobák v hlave.

Do hlasovania sa zapojilo viac ako 500 divákov a do konečného súčtu hlasov bol zarátaný jeden hlas od jedného diváka podľa vyplnených údajov na hlasovacích lístkoch.

V kategórii NAJ TANEČNÍK ŠD dominovala trojica sólistov baletu. Najviac hlasov získala Eva Sklyarová, o poradí na druhom a treťom mieste rozhodol jediný hlas, o ktorý Akira Omiya predbehla Maksyma Sklyara.

Medzi hercami zviedli boj o titul NAJ HEREC ŠD Dana Košická a Michal Soltész. „Macbeth“ napokon „lady Macbeth“ predbehol o dva hlasy. Na treťom mieste sa z rovnakým počtom hlasov umiestnili Stanislav Pitoňák a František Balog.

Michaela Várady zvíťazila s výrazným náskokom aj v kategórii NAJ SPEVÁK ŠD, druhý najvyšší počet hlasov získal Marián Lukáč a tretia bola Tatiana Paľovčíková-Paládiová.

V kategórii ABSOLÚTNY NAJ ŠD 2014 sa za víťaznou Michaelou Várady umiestnil ako tradične herec Michal Soltész, tretí bol operný sólista Marián Lukáč.

Tuhý boj zviedli inscenácie o titul NAJ INSCENÁCIA ŠD. Za víťazným Chrobákom v hlave sa na druhom mieste s rovnakým počtom hlasov umiestnili Čardášová princezná a Ariadna na Naxe, na treťom mieste skončili dokonca až tri tituly z repertoáru divadla, neoklasický balet Anna Karenina, opera La Traviata a trpká komédia Príbehy obyčajného šialenstva.

 www.sdke.sk

Informoval: Svjatoslav Dohovič

foto: ŠDKE

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár