Anna Netrebko a Joseph Calleja ako Rodolfo a Mimi naživo z Royal Opera House

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Bratislava – Najpopulárnejšia opera všetkých čias sa vracia v jednej z najobľúbenejších produkcií Royal Opera House, ktorá sa na jej doskách objavuje pravidelne od svojej premiéry v roku 1974. Priamy prenos predstavenia z Royal Opera House Londýn môžete na Slovensku sledovať v kinách CINEMAX v mestách Banská Bystrica, Košice, Nitra, Poprad, Trenčín, Trnava a Žilina už 10. júna.

Tentokrát ju budú môcť milovníci operného umenia vidieť celkom naposledy. Javiskové umenie, zmysel pre obdobie vzniku a dramatický detail Johna Copleyho robí z tejto inscenácie veľdielo realizmu, zatiaľ čo scéna Julie Trevalyan Oman evokuje atmosféru Paríža 19. storočia. Posledné zbohom tejto excelentnej produkcii prídu dať aj najväčšie hviezdy – Anna Netrebko ako Mimi a Joseph Calleja ako Rodolfo. Dirigentom jedného z Pucciniho najemotívnejších a najmelodickejších diel, ktoré sa rozhodne zapíše do histórie Royal Opera House je Izraelčan Dan Ettinger. 10. júna 2015 si túto inscenáciu budú môcť vychutnať aj diváci vo vyše 35 krajinách a viac ako 1500 kinách prostredníctvom živého kinoprenosu. Diváci na Slovensku si môžu prísť vypočuť Josepha Calleju do kina pár dní pred jeho bratislavským koncertom!

Bohéma, Royal Opera House (2014), foto: Catherine Ashmore

Bohéma, Royal Opera House (2014),
foto: Catherine Ashmore

V kinách na divákov čaká ako už tradične prípitok, pohodlné sedenie, dokonalý zvuk a skvelý obraz!

Viac informácií a predaj vstupeniek na www.cine-max.sk
a v kinách CINEMAX BANSKÁ BYSTRICA, KOŠICE, NITRA, POPRAD, TRENČÍN, TRNAVA a ŽILINA.

V tejto sezóne ešte uvidíte:
5. júla 2015 – opera WILLIAM TELL (priamy prenos z ROH)

Bohema-A4-WEB

Informovala: Barbora Drobná, CINEMAX, a. s.

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár