Vitajte na webe nezávislého časopisu o opere, klasickej hudbe a balete Opera Slovakia.

Reklama

3. marca 2015 redakcia Sezóna 2014/2015

Anton Keremidtchiev v Opere SND aj ako Rigoletto

Anton Keremidtchiev, foto: Richard Byrdy
Veľkosť písma
A
A
A
Bratislava – Tragický príbeh točiaci sa okolo nemorálneho a zvrhlého vojvodu z Mantovy, jeho zúfalého dvorného šaša Rigoletta a Rigolettovej dcéry – panenskej Gildy. Intrigy, zrada a výsmech postavené do protikladu s nevinnosťou, naivitou a čistotou pútavo opisujú problémy, ktoré nie sú cudzie ani súčasnej dobe. Opera SND pozýva na reprízu Verdiho opery Rigoletto, v ktorej sa bratislavskému publiku po prvýkrát v titulnej postave predstaví Anton Keremidtchiev.

Opera Rigoletto vytvorená na motívy drámy Victora Huga – Kráľ sa zabáva je na celom svete známa hlavne prostredníctvom svetoznámej árie – La donna é mobile. Tú si môžete vypočuť na doskách Opery Slovenského národného divadla v repríze predstavenia 11. marca 2015.

Okrem unikátnych výkonov operných spevákov našej domácej scény sa môžete tešiť aj na výnimočného hosťa, popredného svetového basbarytonistu bulharského pôvodu – Antona Keremidtchieva, ktorý si zaspieva titulnú postavu nešťastného šaša Rigoletta v tejto inscenácii Opery SND po prvýkrát. Umelec začal svoju kariéru v Štátnej opere v Sofii a veľmi rýchlo sa prepracoval k účinkovaniu na operných scénach hlavne v Taliansku a Nemecku, kde k sebe prilákal veľké množstvo fanúšikov z celej Európy. Slovenské publikum ho malo možnosť vidieť nielen ako Jochanaana v Straussovej Salome, ktorú SND uviedlo v premiére v novembri minulého roka, ale aj ako Friedricha z Telramundu vo Wagnerovom Lohengrinovi, koprodukčnej inscenácii premiérovanej v Opere SND v máji 2013.

Okrem Antona Keremidtchieva sa v postave zvrhlého Vojvodu predstaví mladý kórejský tenorista Kyungho Kim či sólisti našej prvej scény Ľubica Vargicová (Gilda) Daniel Čapkovič (Monterone), Jitka Sapara Fischerová (Giovanna), Denisa Hamarová (Maddalena) a ďalší…

Pod dirigentskou taktovkou hudobného riaditeľa Opery SND Friedriecha Haidera nadobúda dielo svetovej opernej klasiky naozaj výnimočný, emocionálne a dynamicky bohatý hudobnodramatický náboj, ktorého atmosféru by ste si určite nemali dať ujsť. Moderné a súčasné spracovanie režiséra Martina Schülera, dych vyrážajúce kostýmy nemeckej dizajnérky Susanne Thomasbergerovej a podmanivá scéna, ktorú vytvoril Hans Dieter Schaal, robia z klenotu opernej tvorby dielo viac než aktuálne práve pre 21. storočie.

Vstupenky si môžete zakúpiť online na stránke www.snd.sk alebo v pokladniciach SND. Pokiaľ uprednostňujete rezerváciu, je vám k dispozícii telefónne číslo +421 2 204 72 289 alebo e-mail: rezervacie@snd.sk.

zdroj: SND

Zdieľať:

O autorovi

redakcia
Zistiť viac
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.
Opera Slovakia o.z. nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v časopise Opera Slovakia.

Komentáre

Pridajte komentár

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť/registrovať.

G. Verdi: Nabucco, tlačová konferencia
k premiére Opery SND
(videozáznam Opera Slovakia)