Antonio Stradivari v Bratislave

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Bratislava – V rámci festivalu talianskej kultúry Dolce vitaj pripravuje Talianský inštitút v Bratislave v spolupráci s Komorným orchestrom Sinfonietta Bratislava mimoriadny projekt, ktorý sa v našich končinách bude konať vôbec prvýkrát – koncert vzácnych originálnych hudobných nástrojov, vyrobených v 17. a 18. storočí v Taliansku.

Tieto nástroje budú pri tejto príležitostí zapožičané z viacerých múzejných a súkromných zbierok zo zahraničia. Ide o slávne legendárne nástroje z dielni A. Stradivari, A.H. Amati, L. Amici, ktoré sa pre svoju dokonalosť stali vzorom pre všetkých husliarov až po súčasnosť. Na koncerte sa rozozvučia mimo iné aj „Stradivárky“ slávneho husľového virtuóza, Leopolda Auera, ktorý vychoval najväčších husľových virtuózov 20. storočia – J.Heifetza, M. Elmana, N.Milsteina, a iných.

Antonio Stradivari

Antonio Stradivari

Koncert sa bude konať 17. júna o 19:00 v Dóme sv. Martina v Bratislave a návštevníci si na ňom budú môcť vypočuť známe diela od I. Zeljenku, T. Albinoniho, J. S. Bacha, A. Vivaldiho, N. Paganiniho, A. Bendu a B. Bartóka v podaní renomovaných slovenských koncertných umelcov – Dalibora Karvay (husle A. Stradivari 1699 ex- Leopold Auer), Pavel Bogacz ml. (husle, A. H. Amati 1619), Peter Baran (violončelo, Luigi Amici, ) a taktiež mladý mimoriadne talentovaný, len 13-ročný huslista – Ferdinand Slezák, ktorý sa predstaví na víťazných husliach zo súťaže Violino Arvenzis 2011 z dielne M. Osia. Sólistov bude na koncerte sprevádzať Komorný orchester Sinfonietta Bratislava, pod vedením Pavla Bogacza ml.

Vstup na koncert bude pre návštevníkov voľný.

www.sinfonietta.sk

www.dolcevitaj.eu

Antonio Stradivari v Bratislave

Zdroj: sinfonietta.sk

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár