Argentínske tangá a slovenská hudba v exkluzívnom podaní – Kvarteto ALEA vyráža na slovenské turné

0

Týždenný prehľad najnovších článkov

Prihlásením k odberu súhlasíte so zásadami ochrany osobných údajov. Z odberu sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Bratislava – Občianske združenie ORGANYzácia pozýva na koncerty kvarteta Alea, ktoré sa uskutočnia v Bratislave, Skalici a v Banskej Bystrici. Na troch koncertoch zaznie hudba Astora Piazzollu a skladby Petra Zagara a Stanislava Palúcha.

(reklamný text článku dodal organizátor – ORGANYzácia, o.z.)

Súbor ALEA patrí k najzaujímavejším projektom slovenskej hudobnej scény posledných 20 rokov. Exkluzívne spojenie špičkových interpretov a neopakovateľný mix tradičného a artificiálneho. Na počiatku bola ambícia interpretovať hudbu Astora Piazzollu v sofistikovanom akustickom znení, postupne sa netradičné obsadenie – husle, akordeón, klavír a kontrabas – stalo inšpiráciou pre mnohých slovenských autorov, ktorí súboru šijú skladby na mieru. Tmelom zdanlivo nehomogénneho repertoáru je vysoká interpretačná úroveň originálnej zostavy, pripomínajúcej skôr svet jazzu, no hrajúcej s delikátnosťou najlepších klasických interpretov.

ALEA vyráža na koncerty po dlhšej prestávke. Na koncertoch v Bratislave, Skalici a v Banskej Bystrici zaznie hudba Astora Piazzollu a skladby Petra Zagara a Stanislava Palúcha.

Alea: Boris Lenko (akordeón), Daniel Buranovský (klavír), Stano Palúch (husle), Ján Krigovský (kontrabas)

Alea – Stano Palúch, Daniel Buranovský, Boris Lenko, Ján Krigovský,
zdroj: aleaband.com

Koncerty sa konajú vďaka podpore Fondu na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom podujatia a s finančnou podporou Hudobného fondu. Hlavný organizátor: ORGANYzácia, o.z., v spolupráci s n.f. Pro-Konzervatórium a Mestom Skalica.

Turné kvarteta Alea

8. 10. o 19.00
Bratislava, Pálffyho palác, Zámocká ul., vstupné 5 a 3€

10.10. o 17.00
Skalica, Jezuitský kostol, vstup voľný

16.10. o 17.30
Banská Bystrica, Konzervatórium J. L. Bellu, vstupné: 3€

Predaj vstupeniek na mieste hodinu pred koncertom.

zdroj: ORGANYzácia, o.z.

PR článok

video

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

redakcia

Zanechajte komentár