Balet Giselle v priamom prenose z Royal Opera House v kinách CINEMAX už 6. apríla

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Bratislava – Po niekoľkých operách prichádza do kín CINEMAX v priamom prenose z Londýna ďalší balet. Bude to Giselle na hudbu Adolpha Charlese Adama. V choreografii Mariusa Petipu sa v hlavných úlohách predstavia Marianela Nuñez a Vadim Muntagirov. Priamy prenos tejto inscenácie môžu milovníci baletu na Slovensku sledovať v mestách Banská Bystrica, Bratislava, Košice, Nitra, Poprad, Trenčín, Trnava a Žilina už v stredu 6. apríla o 20:10.

Giselle je romantická klasika, ľúbostná aféra, ktorá začína v skutočnom svete a pokračuje až za hrob. Hlavná postava baletu ponúka jednu z najväčších výziev baletného repertoáru, kedy sa Giselle transformuje z nevinného zaľúbeného sedliackeho dievčaťa na zhovievavého ducha zachraňujúceho svojho milého pred smrťou. Pre baletku je táto rola veľmi náročná. V prvom dejstve musí prejaviť svoju naivitu a nekultivovanosť, pričom tancuje živo, so zmyselným entuziazmom. V druhom dejstve sa transformuje do svetla a vzduchu, jej tanec je éterický, akoby sa vznášala. V produkcii Petra Wrighta je táto dualita dokonale zobrazená. Prvé dejstvo je dramatizované s dôrazom na prirodzenosť a druhé s nehmotnou krásou mesačného svitu. Dirigovať bude Barry Wordsworth. V choreografii Mariusa Petipu sa v hlavných úlohách predstavia Marianela Nuñez a Vadim Muntagirov.

A. Ch Adam: Giselle, Balet Royal Opera House, foto: ROH

A. Ch Adam: Giselle, Balet Royal Opera House,
foto: ROH

A. Ch Adam: Giselle, Balet Royal Opera House, foto: ROH

A. Ch Adam: Giselle, Balet Royal Opera House,
foto: ROH

V kinách na divákov čaká ako už tradične prípitok, pohodlné sedenie, dokonalý zvuk a skvelý obraz! O sezóne 2015/2015 sme našich čitateľov informovali TU…

Viac informácií a predaj vstupeniek TU… a vo všetkých kinách CINEMAX v mestách Banská Bystrica, Bratislava, Dunajská Streda, Košice, Nitra, Poprad, Prešov, Skalica, Trenčín, Trnava a Žilina.

V sezóne 2015/16 CINEMAX pripravuje:

25. apríl – Lucia z Lammermooru (opera, ROH, LIVE)
1. jún – Capuletiovci a Montecchiovci (opera, Barcelona, LIVE)
27. jún – Werther (opera, ROH, LIVE)

predpredaj vstupeniek na jednotlivé predstavenia celej sezóny nájdete TU…

Informovala: Barbora Menzl Drobná, CINEMAX

video

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár