Balet Korzár na javisku SND v marci so sólistami z Ruska

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Bratislava – Balet Korzár je ako pestrofarebný orientálny koberec – plný nespútanej vášne, lásky i dramatických situácií. Oživenie medzi interpretov súboru Baletu SND, ale aj pre návštevníkov, prinášajú vždy hosťujúci sólisti. Stane sa tak aj 17. marca 2017, keď v repríze predstavenia baletu Korzár zatancuje Konráda víťaz Ceny Petipa Heritage Foundation a Baletu SND Yerkin Rakhmatullayev a v úlohe Medory sa predstaví sólistka Kremeľského štátneho baletu v Moskve Ekaterina Pervushina.

Yerkin Rakhmatullayev sa stal držiteľom Ceny Petipa Heritage Foundation a Baletu SND, ktorá vznikla na podnet Baletu SND špeciálne pre Medzinárodnú baletnú súťaž v Astane (Kazachstan) a udeľuje sa za najlepšiu interpretáciu klasického dedičstva. Mimoriadne nadaný mladý tanečník Yerkin Rakhmatullayev má vo svojom repertoári hlavné postavy v takých náročných klasických baletných tituloch ako sú Labutie jazero, Giselle, Bajadéra, Spiaca krásavica, či Bachčisarajská fontána. Je vedúcim sólistom baletu Národnej opery v Astane a držiteľom ďalších ocenení z medzinárodných súťaží v Novosibirsku, Orleu, Krasnojarsku, Pekingu i Grand Prix at the International Creative.

Yerkin Rakhmatullayev

Ekaterina Pervushina, absolventka Baletnej akadémie v Perme, začala svoju sľubnú kariéru v Samare, v súčasnosti je sólistkou Kremeľského štátneho baletu v Moskve. Získala si uznanie poroty na prestížnych medzinárodných súťažiach akou je napríklad Arabesque (2008 – 2010), zvíťazila na medzinárodnej choreografickej súťaži Tanzolypm Berlin; v repertoári má hlavné postavy v baletoch Spiaca krásavica, Romeo a Júlia, Paquita, Armida, Giselle, Luskáčik a ďalších.

Ekaterina Pervushina

Obaja mladí umelci hosťujú v Balete SND po prvý raz.

Korzár je na scéne SND mimoriadne úspešným titulom, vďaka zaujímavým mladým tanečníkom môže opäť osloviť verných fanúšikov a získať nových. Veď balet Korzár ponúka okrem nárokov na klasický tanec, aj príťažlivý príbeh o láske medzi korzárom Konrádom a krásnou Grékyňou Medorou, o únosoch krásnych žien, o pašovi túžiacom po láske, príbeh z exotického prostredia gréckeho ostrova či tureckého bazára s otrokyňami.

Korzár, Balet SND,
K. Kaanová (priateľka Birbanta), S. Jegorov (Birbanto),
foto: Peter Brenkus

Jedno z majstrovských diel éry romantizmu naštudoval na scéne SND, podľa koncepcie legendárneho Mariusa Petipu, vynikajúci ruský choreograf Vasilij Medvedev.

Divákov v piatok 17. marca 2017 čaká romantický večer s hudbou Adolpha Charlesa Adama pod taktovkou Alexandra Anissimova.

Vstupenky si môžete zakúpiť on-line na stránke www.snd.sk alebo v našich pokladniciach. Pokiaľ uprednostňujete rezerváciu, je vám k dispozícii telefónne číslo +421 2 204 72 289 alebo e-mail rezervacie@snd.sk.

Informovala: Izabela Pažítková

PR článok

fotogaléria

video

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár