Balet Spiaca krásavica na motívy Šipkovej Ruženky naživo z Londýna už 28. februára

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Bratislava – CINEMAX pozýva na ďalší prenos z Royal Opera House. Vo februári je na programe Čajkovského klasický balet Spiaca krásavica na motívy rozprávky o Šípkovej Ruženke. Vybrané kiná CINEMAX v mestách Banská Bystrica, Bratislava, Košice, Nitra, Poprad, Prešov, Trenčín, Trnava a Žilina, sprostredkujú priamy prenos predstavenia z Londýna už v utorok 28. februára 2017 o 19:55.

Oslávte 70 rokov úžasnej produkcie Royal Ballet a vstúpte do kúzelného sveta princezien a magických kúziel. Veľmi obľúbená klasická hra v podaní Royal Ballet Spiaca krásavica, kombinuje to najlepšie z klasického baletu so všetkými svojimi pôvabmi a virtuozitou, nádhernou hudbou a talentovanými tanečníkmi. Spiaca krásavica s Čajkovského hudbou a choreografiou Maria Petipu z roku 1890 predstavuje Rose Adage ako princeznú Auroru, ktorá sa stretáva so svojimi nápadníkmi či slávnostné záverečné tance pri príležitosti šťastného stretnutia princa a princeznej. Predstavenie zaznie pod taktovkou Koena Kesselsa.

P. I. Čajkovskij: Spiaca krásavica, The Royal Ballet London,
foto: Tristram Kenton

P. I. Čajkovskij: Spiaca krásavica, The Royal Ballet London,
Kristen McNally (Víla Carabosse),
foto: Johan Persson

Pre túto produkciu Petra Farmera boli aktualizované návrhy Olivera Messella, jedného z najväčších scénografov 20. storočia. Bohaté evokácie barokového bohatstva kráľovského dvora, panoramatická cesta kniežaťa do zarasteného hradu a farebné postavy tejto slávnej rozprávky na motívy Šípkovej Ruženky robia zo Spiacej krásavice výnimočné predstavenie.

V kinách na divákov čaká ako už tradične prípitok, pohodlné sedenie, dokonalý zvuk a skvelý obraz! Jednoducho maximálny kultúrny zážitok.

Viac informácii o operno-baletnej sezóne 2016/2017 v kinách CINEMAX nájdete TU…

Viac informácií a predaj vstupeniek na www.cine-max.sk a v kinách CINEMAX v mestách Banská Bystrica, Bratislava, Dunajská Streda, Košice, Nitra, Poprad, Prešov, Trenčín, Trnava a Žilina.

Využite možnosť kúpiť si vstupenku v predpredaji výhodnejšie!

Informovala: Barbora Menzl Drobná, CINEMAX

PR článok

fotogaléria

video

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár