Banskobystrická Štátna opera pripravila Hviezdny jún 2017

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Banská Bystrica – Hoci sa divadelná sezóna 2016/17 pomaly končí, banskobystrická Štátna opera pripravila pre svojich divákov mimoriadne operné zážitky. V rámci podujatia ,,Hviezdny jún“ uvedie od 6. 6. – 10. 6. 2017 tri predstavenia zo svojho repertoáru so zaujímavými hosťujúcimi sólistami, ktorí svojim umením vdýchnu predstaveniam Štátnej opery punc výnimočnosti.

V tomto roku organizátori stavili na tituly Rigoletto, RusalkaNabucco, do ktorých sa podarilo sústrediť pozoruhodné umelecké zostavy zaujímavých zahraničných i slovenských hosťujúcich sólistov a jedného hosťujúceho dirigenta. V opere Rigoletto sa v utorok 6. 6. ako Gilda predstaví Ľubica Vargicová, o ktorej priazeň sa bude uchádzať Valter Borin z Talianska ako Vojvoda. Úlohy Rusalky sa vo štvrtok 8. 6. ujme Eva Hornyáková a jej Princom bude Miroslav Dvorský. A napokon sa vo Verdiho opere Nabucco v sobotu 10. 6. pod taktovkou talianskeho hosťujúceho dirigenta Fabrizia Da Ros v titulnej role Nabucca predstaví taliansky barytonista Massimiliano Fichera, Jolana Fogašová bude dramatickou Abigaille a Jozef Benci sa pre tento večer stane Zaccariom.

,,Leto prinesie umelcom chvíle oddychu, no 28. augusta budete mať možnosť vypočuť si sólistov Štátnej opery na tradičnom koncerte pri príležitosti osláv SNP“, pozýva Alžbeta Lukáčová, dramaturgička Štátnej opery a k festivalu Operalia Banská Bystrica dodáva: ,,V minulom roku sa v lete pod hlavičkou Štátnej opery uskutočnil medzinárodný festival Operalia Banská Bystrica. V tomto roku sa jeho termín presúva na október. Jeseň sa teda bude niesť v znamení viacdňového festivalu, ktorý banskobystrické divadlo otvorí atraktívnym titulom Giuseppe Verdiho Traviata.“

www.stateopera.sk

Informovala: Katarína Uhríková, ŠO

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár