Vitajte na webe nezávislého časopisu o opere, klasickej hudbe a balete Opera Slovakia.

Reklama

23. novembra 2014 Ľudovít Vongrej Sezóna 2014/2015

Benefičný koncert Titusza Tóbisza na Bratislavskom hrade

Titusz Tóbisz, foto: Antonios Vlachou
Veľkosť písma
A
A
A
Bratislava Tretí tohtoročný projekt FONDU POMOCI DELUVIS, ktorý je filantropickou iniciatívou spoločnosti DELUVIS sa uskutoční na Bratislavskom hrade v náhradnom termíne 28. novembra 2014 a jeho hlavným protagonistom bude vychádzajúca osobnosť slovenskej opernej scény, tenorista Titusz Tóbisz. Výťažok z tohto operného benefičného koncertu venuje FOND POMOCI DELUVIS deťom a dospelým s pervazívnou vývinovou poruchou – autizmom.

Koncert, ktorý bol pôvodne avizovaný na 31. októbra 2014, bol presunutý na nový termín 28. november 2014. Na tomto bratislavskom benefičnom koncerte zaznejú árie zo svetových opier a operiet. Hosťom koncertu bude sopranistka Helena Becse-Szabó, ktorá je hosťujúcou sólistkou všetkých troch operných scén na Slovensku. Helena Becse-Szabó zastúpi pôvodne ohlásenú Andreu Vizvári. Na organe zahrá Samuel Hvozdík. O klavírny sprievod sa postará známa slovenská korepetítorka Júlia Grejtáková. Partnermi koncertu sú značky BMW a GOLEM CLUB. Odporúčané minimálne vstupné je 20 EUR. Pre rezervácie vstupeniek prosím použite email rezervacie@operaslovakia.sk.

Titusz Tobisz

Titusz Tóbisz sa v roku 2014 stal sólistom Opery Štátneho divadla v Košiciach, kde v máji tohto roku úspešne debutoval náročnou postavou CANIA z opery Pagliacci R. Leoncavalla. V súčasnosti rovnako pôsobí ako hosťujúci sólista Národného divadla v Budapešti v diele Arthura Honeggera Oratórium Johanka z Arcu v postave Porcusa.

Videopozvánka (pozn. redakcie: vo videu je uvedený pôvodný dátum koncertu, nový dátum koncertu je 28. november 2014)

Zo zákulisia natáčania promo videa k opernému benefičnému koncertu Titusza Tóbisza

Pripravil: Ľudovít Vongrej

Zdieľať:

O autorovi

Ľudovít Vongrej
šéfredaktor Opera Slovakia, predseda redakčnej rady Opera Slovakia, spravodajca, publicista, odborný editor a hudobný producent, člen Slovenského centra Medzinárodnej asociácie divadelných kritikov (SC AICT)
Zistiť viac
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.
Opera Slovakia o.z. nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v časopise Opera Slovakia.

Komentáre

Pridajte komentár

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť/registrovať.

Videozáznam tlačovej konferencie Národného divadla Košice k sezóne 2023/2024