Bratislava Mozart Festival 2020 uvedie Mozartovo Requiem online

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Siedmy ročník podujatia Bratislava Mozart Festival sa tento rok bude niesť v o niečo netradičnejšom duchu. Každoročné jesenné termíny koncertov, vzhľadom na aktuálnu pandemickú situáciu, vystrieda nevyhnutné rozdelenie festivalu na tzv. jesennú a jarnú časť. V jesennej časti organizátori 30. októbra 2020 ponúknu záznam koncertu (2013) Mozartovho Requiem online.

(reklamný článok BMF)

V predvečer Sviatku všetkých svätých, 30. októbra 2020 o 19:00 hod. organizátori festivalu prostredníctvom online prenosu prinesú ojedinelú možnosť zúčastniť sa na premiére záznamu verejného koncertu z dňa 26. októbra 2013, ktorý v Dóme sv. Martina v Bratislave položil základy nasledujúcej každoročnej festivalovej tradície. Na tomto koncerte bolo uvedené Requiem K. 626 W. A. Mozarta na dobových nástrojoch pod vedením Konstantina Hillera v spolupráci s Orchestrom 1756, Chorusom XVIIsólistami salzburskej koncertnej spoločnosti.

Bratislava Mozart Festival, Requiem, foto: BMF

Online záznam koncertu bude možné sledovať cez internetové kanály Bratislava Mozart Festivalu na YouTubeFacebooku aj nasledujúce tri dni počas sviatočných dní Všetkých svätých a Pamiatky zosnulých do 2. novembra 2020 do polnoci. Koncert je k dispozícii verným aj novým priaznivcom festivalu bezplatne. Organizátori uvítajú akýkoľvek dobrovoľný príspevok – symbolickú vstupenku – na podporu ďalšieho fungovania podujatia.

Druhá časť festivalu v podobe dvoch živých koncertov sa odohrá na jar 2021. Prvý z nich, Mozart Dr. Lichtentala, je venovaný 240. výročiu narodenia bratislavského rodáka, lekára a hudobníka Petra Lichtentala. Na koncerte zaznejú Mozartove evergreeny – Symfónia č. 40 g mol, K. 550, Koncert pre klavír a orchester, K. 466Symfónia č. 41 C dur „Jupiterská“, K. 551 v unikátnej dobovej úprave pre sláčikové kvinteto v podaní rakúskeho Pandolfis Consort so sólistkou Aurelio Vişovan (RO).

Pandolfis Consort Viedeň, zdroj foto: BMF

Dramaturgia záverečného koncertu s názvom Mozart: Hudba z hradu Seisenburg prinesie Terzetti pre trio basetových rohov. Podmanivý zážitok z hudby skladateľského génia sprostredkujú interpreti zoskupenia Lotz Trio (SK,CZ). Súčasťou bude aj predstavenie a krst novej nahrávky Lotz Tria pod značkou Pavlík records.

Lotz Trio, foto: BMF

Organizátorom Bratislava Mozart festivalu je Spoločnosť Theodora Lotza, o.z.. Festival z verejných zdrojov podporili Nadácia mesta Bratislava a Hudobný fond. Nadácia Tatra Banky festival podporila v rámci projektu Podpora nezávislého bratislavského umenia.

Informovala: Lenka Fišerová, BMF

PR článok

Sledujte záznam koncertu

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár