Bratislavské hudobné slávnosti už aj na videostreame

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Bratislava – Tri záznamy z ponuky tohtoročných Bratislavských hudobných slávností od dnes (28.10.) ponúka web Slovenskej filharmónie.

Milovníci klasickej hudby si môžu pripomenúť festivalovú atmosféru a strhujúce výkony Slovenského komorného orchestra pod vedením Ewalda Danela (koncert z 2. októbra 2014 s programom: Bibern Suk, Šostakovič, Podprocký, Valach, Britten), mladého slovenského klaviristu Mateja Arendárika (koncert zo 4. októbra 2014, program: Zeljenka, Szymanovski, Prokofiev, Musorgskij) alebo záverečného koncertu orchestra Slovenskej filharmónie pod taktovkou Pinchasa Steinberga, ktorý zaznel 12. októbra 2014 (Berlioz: Fantastická symfónia, op.14). Záznamy si môžete pozrieť TU…

Podľa vyjadrenia Stanislava Beňačku z oddelenia zvukovej, svetelnej techniky a nahrávania, je najnovšie možné tieto záznamy sledovať aj na tabletoch a smartfónoch. Rovnako bol zaznamenaný aj 8. ročník medzinárodnej klavírnej súťaže J. N. Hummela, záznam si môžete pozrieť TU…  a na týchto zariadeniach bude od tejto sezóny možné sledovať aj všetky prenosy koncertov už prebiehajúcej koncertnej sezóny 2014/2015.

Pripravila: Natália Dadíková

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

spravodajkyňa a publicistka

Zanechajte komentár