Vitajte na webe nezávislého časopisu o opere, klasickej hudbe a balete Opera Slovakia.

Reklama

28. októbra 2014 Natália Dadíková Sezóna 2014/2015

Bratislavské hudobné slávnosti už aj na videostreame

Veľkosť písma
A
A
A
Bratislava – Tri záznamy z ponuky tohtoročných Bratislavských hudobných slávností od dnes (28.10.) ponúka web Slovenskej filharmónie.

Milovníci klasickej hudby si môžu pripomenúť festivalovú atmosféru a strhujúce výkony Slovenského komorného orchestra pod vedením Ewalda Danela (koncert z 2. októbra 2014 s programom: Bibern Suk, Šostakovič, Podprocký, Valach, Britten), mladého slovenského klaviristu Mateja Arendárika (koncert zo 4. októbra 2014, program: Zeljenka, Szymanovski, Prokofiev, Musorgskij) alebo záverečného koncertu orchestra Slovenskej filharmónie pod taktovkou Pinchasa Steinberga, ktorý zaznel 12. októbra 2014 (Berlioz: Fantastická symfónia, op.14). Záznamy si môžete pozrieť TU…

Podľa vyjadrenia Stanislava Beňačku z oddelenia zvukovej, svetelnej techniky a nahrávania, je najnovšie možné tieto záznamy sledovať aj na tabletoch a smartfónoch. Rovnako bol zaznamenaný aj 8. ročník medzinárodnej klavírnej súťaže J. N. Hummela, záznam si môžete pozrieť TU…  a na týchto zariadeniach bude od tejto sezóny možné sledovať aj všetky prenosy koncertov už prebiehajúcej koncertnej sezóny 2014/2015.

Pripravila: Natália Dadíková

Zdieľať:

O autorovi

Natália Dadíková
spravodajkyňa a publicistka
Zistiť viac
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.
Opera Slovakia o.z. nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v časopise Opera Slovakia.

Komentáre

Pridajte komentár

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť/registrovať.

P. I. Čajkovskij: Panna orleánská
Deutsche Oper am Rhein
záznam predstavenia z augusta 2023
dirigent: V. Alekseenok, réžia: E. Stöppler
hrajú: M. Kataeva, S. Luttinen, A. Nesterenko, S. Khomov, L. Fatyol T. Grümbel, E. Abdulla, R. Šveda, B. Pop...
viac info TU...