Čajkovského Labutie jazero v podaní Royal Moscow Ballet už 4. decembra v Bratislave

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Bratislava – Už v pondelok 4. decembra 2017 sa v bratislavskej Incheba Expo aréne predstaví uznávaný baletný súbor Royal Moscow Ballet, ktorý prostredníctvom kvality a precíznosti ruskej tanečnej školy uvedie známe baletné dielo plné lásky, vášne, ale aj smútku – Labutie jazero na hudbu P. I. Čajkovského.

(reklamný text článku dodal producent JVS Group)

Ruská baletná škola je populárna na celom svete a prakticky neexistuje žiadna väčšia konkurencia tejto kolísky baletného umenia. Royal Moscow Ballet reprezentuje tie najzákladnejšie postupy a pravidlá klasickej školy baletu. Súbor, ktorý precestoval takmer celý svet a roztlieskal krajiny ako Kolumbia, Peru, Venezuela, Chile, Bolívia, Costa Rica, Ekvádor a aj domáce Rusko, či Ukrajinu, opäť, už po tretíkrát príde začiatkom decembra aj na Slovensko. Poteší tak fanúšikov baletného umenia s tradičným Čajkovského Labutím jazerom.

P. I. Čajkovskij: Labutie jazero, Royal Moscow Ballet,
zdroj: JVS GROUP

Labutie jazero – legenda stará viac ako 130 rokov

Na prelome 19. a 20. storočia vzniklo veľké množstvo slávnych svetových baletov. Len jeden z nich sa však stal synonymom ruskej baletnej školy základným baletným dielom, ktoré je všeobecne známe aj širokej kultúrnej verejnosti. Je to romantický príbeh o začarovanej princeznej a zlom čarodejníkovi  Labutie jazero od P. I. Čajkovského. Napriek dobovému trendu jednoduchých rytmických ľúbezných melódií, ktoré komponovali predovšetkým menej známi skladatelia priamo na objednávku baletných choreografov, P. I. Čajkovskij zložil symfonicky veľkolepú, do detailov prepracovanú skladbu. Námetom mu bola pôvodne nemecká bájka, v ktorej sú labute uctievané ako čarovné bytosti. Libreto plné emócií a dejových zvratov napísali spoločne V. P. Begičev a F. V. Gelcer. Čajkovského to inšpirovalo k vytvoreniu nádhernej hudby, ktorej jednotlivé časti sa hrajú dodnes aj na samostatných koncertoch.

V Bratislave sa predstaví už 4. decembra 2017 a to priamo v priestoroch Incheba Expo.

Posledné vstupenky na toto exkluzívne baletné predstavenie v podaní Royal Moscow Ballet je možné zakúpiť v sieti Ticketportal.

Informovala: Zuzana Benediktová, JVS Group

PR článok

Nechajte sa s nami vtiahnuť do zákulisia baletného predstavenia Labutie jazero

video

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár