Dánsky symfonický orchester má nového riaditeľa

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Kodaň – členovia Dánskeho symfonického orchestra sa v pondelok 1. septembra 2014 vo svojom sídle v DR Koncerthuset v Kodani z úst riaditeľa orchestra Kima Bohra dozvedeli meno nového dirigenta. Nič netušiacim členom orchestra meno prezradil prečítaním listu, ktorý nový dirigent členom orchestra adresoval.

Reakciu orchestra a meno záhadného dirigenta, o ktorom členovia orchestra zjavne netušili, sa dozviete v nasledujúcom videu.

 

 

Preklad listu

Drahí hudobníci – členovia orchestra, 

zamiloval som si vás od prvého momentu našej spolupráce. Poznám vás ako orchestrer s obdivuhodnou znalosťou symfonického repertoáru, s ohromným tolerantným postojom a gurážou. Doslova cítim vaše odhodlanie stať sa jedným z najlepších orchestrov sveta. Perspektíva intenzívne pracovať s takýmito vynikajúcimi hudobníkmi v nasledujúcich rokoch ma napĺňa veľkou radosťou. Som veľmi hrdý, že sa stávam novým šefdirigentom Dánskeho symfonického orchestra.

                                                                                              S láskou

                                                                                                               Fabio Luisi

 

Fabio Luisi

Fabio Luisi

Fabio Luisi (55), riaditeľ opery v Zurichu a hlavný dirigent Metropolitnej opery v New Yorku, podpísal 3 ročný kontrakt s Dánskym symfonickým orchestrom na roky 2017-2020. Účinkovať s orchestrom sa ale chystá aj skôr. Jeho prechodca – Rafael Frühbeck de Burgos odstúpil z dirigentského postu v júni tohoto roku, krátko pred svojou smrťou. Luisi, dobre známy newyorskému publiku po tom, ako nečakane v sezóne 2011 po náhlych zdravotných komplikáciach nahradil v orchestrálnej jame Jamesa Levina, prevzal jeho agendu a viedol súbor Metropolitnej opery. Levine sa po preliečení úrazu do Metky na jar tohoto roku vrátil a v nasledujúcej sezóne ho čaká 6 predstavení.

Pripravila: Natália Dadíková

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

spravodajkyňa a publicistka

Zanechajte komentár