Vitajte na webe nezávislého časopisu o opere, klasickej hudbe a balete Opera Slovakia.

28. novembra 2014 redakcia Sezóna 2014/2015

December v SF pod taktovkou šéfdirigenta Emmanuela Villauma

Emmanel Villaum
Veľkosť písma
A
A
A
Bratislava – Tri dvojice decembrových symfonických koncertov v Slovenskej filharmónii (SF) zaznejú pod taktovkou šéfdirigenta SF Emmanuela Villauma – 4. a 5., 11. a 12., 18. a 19. decembra. Každý týždeň sa po boku orchestra Slovenskej filharmónie predstavia zaujímavý sólisti. Darujte svojim blízkym netradičný darček v podobe DARČEKového poukazu Slovenskej filharmónie.

Na prvej decembrovej dvojici 4. a 5. decembra to bude mimoriadne talentovaná kórejská klaviristka Soo Jung Ann, minuloročná víťazka Medzinárodnej klavírnej súťaže Ludwiga van Beethovena v Bonne, finalistka súťaže New talent 2012 – Cena Nadácie SPP a víťazka 58. ročníka Medzinárodnej hudobnej súťaže Maire Canals v Barcelone v tom istom roku.

4. 12. 2014, štvrtok

5. 12. 2014, piatok

Koncertná sieň Slovenskej filharmónie, 19.00 h

Slovenská filharmónia

Emmanuel Villaume dirigent

Soo-Jung Ann klavír

Christoph Willibald Gluck Don Juan, baletná hudba

Ludwig van Beethoven Koncert pre klavír a orchester č. 4 G dur, op. 58

Johannes Brahms Symfónia č. 1 c mol, op. 68

Soo Jung Ann
Soo Jung Ann

V Koncertnej sieni SF uvedie Koncert pre klavír a orchester č. 4 G dur op. 58 Ludwiga van Beethovena. Program doplní baletná hudba Don Juan Christopha Willibalda GluckaSymfónia č. 1 c mol op. 68 Johannesa Brahmsa.

O týždeň neskôr vo štvrtokpiatok 11.12. decembra sa v Koncertnej sieni debutovo predstaví Jérôme Pernoo – francúzsky umelec, ktorý sa venuje hre na modernom aj barokovom nástroji. V jeho interpretácii si vypočujeme Concerto militaire pre violončelo a orchester G dur Jacquesa Offenbacha, dielo, ktoré v Redute zaznie po prvýkrát.

11. 12. 2014, štvrtok

12. 12. 2014, piatok

Koncertná sieň Slovenskej filharmónie, 19.00 h

Slovenská filharmónia

Emmanuel Villaume dirigent

Jerôme Pernoo violončelo

Koncert v spolupráci s Francúzskym inštitútom na Slovensku

Benjamin Britten Matinées musicales op. 24

Jacques Offenbach Concerto militaire pre violončelo a orchester G dur

Robert Schumann Symfónia č. 3 Es dur Rýnska op.97

Jerôme Pernoo
Jerôme Pernoo

Na úvod koncertu je na programe pôvabná päťčasťová suita na motívy Gioachina Rossiniho – Matinées musicales op. 24 Benjamina Brittena, ktorú skladateľ skomponoval roku 1941. Štvorica symfónií Roberta Schumanna vznikala pomerne chaoticky, takže poradové čísla jednotlivých diel celkom nezodpovedajú chronologickej realite. Poradové číslo tri nesie Rýnska symfónia, ktorá zaznie na záver koncertov druhej decembrovej dvojice. Koncert sa uskutoční v spolupráci s Francúzskym inštitútom na Slovensku.

Decembrové koncerty pod taktovkou šéfdirigenta SF vyvrcholia koncertom Slovenskej filharmónieSlovenského filharmonického zboru /zbormajster Jozef Chabroň/.

18. 12. 20014, štvrtok

19. 12. 2014, piatok

Koncertná sieň Slovenskej filharmónie, 19.00 h

Slovenská filharmónia

Slovenský filharmonický zbor

Emmanuel Villaume dirigent

Jozef Chabroň zbormajster

Andrew von Oeyen klavír

Adriana Kohútková soprán

Martin Malachovský basbarytón

Krzysztof Penderecki Adagietto z opery Stratený raj

Wolfgang Amadeus Mozart Koncert pre klavír a orchester c mol KV 491

Gabriel Fauré Requiem d mol op. 48

Koncert otvorí Adagietto z opery Stratený raj Krzystofa Pendereckého. Sólistom štvrtkovej piatkovej dvojice 18.19. decembra bude mladý interpret Andrew von Oeyen, v New Yorku žijúci klavirista. Interpret patrí medzi najvýraznejšie umelecké osobnosti svojej generácie. Je odchovancom Juilliard School of Music. Debutoval ako sedemnásťročný na koncerte Los Angeles Philharmonic pod taktovkou Esa-Pekka Salonena a odvtedy pravidelne vystupuje ako kritikou mimoriadne pozitívne hodnotený sólista. V Slovenskej filharmónii vystúpi po tretíkrát. V druhej polovici koncertu je na programe intímne a poetické Rekviem francúzskeho skladateľa Gabriela Faurého. Dielo zaznie v interpretácii Slovenskej filharmónie, Slovenského filharmonického zboru /zbormajster Jozef Chabroň/ a dvoch sólistov – sopranistky Adriany Kohútkovejbasbarytonistu Martina Malachovského.

Všetky koncerty začnú o 19-tej.

DARČEKový poukaz Slovenskej filharmónie

Darujte svojim blízkym netradičný darček v podobe DARČEKového poukazu Slovenskej filharmónie. Darujte im návštevu koncertu v prekrásne zrekonštruovanej bratislavskej Redute. Slovenská filharmónia ponúka svojim návštevníkom široké spektrum hudobných podujatí do júna nasledujúceho roka. Na výber sú symfonické a vokálno-inštrumentálne koncerty v Koncertnej sieni SF, koncerty pre deti, teenagerov, komorné koncerty – recitály popredných interpretov a vystúpenia komorných zoskupení, koncerty súborov interpretujúcich hudbu na dobových nástrojoch, hudobno-literárne večery. Vo vybrané nedeľné popoludnia srdečne pozývame na organové koncerty, či koncerty legendárneho Slovenského komorného orchestra. Po boku našich telies – orchestra Slovenská filharmónia a Slovenského filharmonického zboru a Slovenského komorného orchestra sa aj v tejto sezóne vystrieda množstvo popredných domácich a zahraničných dirigentov a sólistov.

darcekovy poukaz_1

Slovenská filharmónie pripravila DARČEKový poukaz v hodnote 20,- €. Tieto poukážky môžete zakúpiť a využiť do konca aktuálnej 66. koncertnej sezóny Slovenskej filharmónie. Každý poukaz má originálne číslo a je platný jednorazovo.

DARČEKový poukaz zakúpite v Pokladnici Slovenskej filharmónie, Reduta, Nám. Eugena Suchoňa 1, Bratislava, otvorená Po: 9-14.00, Ut – Pia: 13.00 – 19.00.

www.filharmonia.sk

Informovala: Martina Tolstová, SF

Zdieľať:

O autorovi

redakcia
Zistiť viac
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.
Opera Slovakia o.z. nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v časopise Opera Slovakia.

Komentáre

Pridajte komentár

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť/registrovať.

Videozáznam tlačovej konferencie Národného divadla Košice k sezóne 2023/2024