Deň otvorených dverí SND vyvrcholí premiérou operného predstavenia pre deti

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Bratislava – Slovenské národné divadlo pozýva na divácky obľúbené podujatie Deň otvorených dverí (DOD). Názov tohtoročnej kampane „Pre celé Slovensko“ napovedá, že tento rok je DOD zameraný na návštevníkov z celého Slovenska, ktorí sa môžu tešiť na prehliadku zákulisia, výstavu kostýmov, autogramiádu či iné zaujímavosti. DOD vyvrcholí premiérou operného predstavenia pre deti. SND pripravilo pri tejto príležitosti atraktívnu súťaž.

V rámci obľúbeného Dňa otvorených dverí Slovenské národné divadlo každoročne otvára svoje brány tisícom divákov. Tradícia naberie na aktuálnosti aj tento rok v sobotu 12. septembra 2015, keď SND otvorí dvere všetkým, ktorých láka tajomný svet divadla, a to nielen z komfortného miesta v hľadisku.

Tento rok je DOD zameraný na návštevníkov z celého Slovenska. Hlavnou myšlienkou kampane s názvom „Pre celé Slovensko“ chce SND upozorniť hlavne na fakt, že bratislavská prvá scéna nie je len pre divákov z hlavného mesta, ale pre všetkých, ktorí sú súčasťou našej krajiny. Počas celého dňa majú návštevníci možnosť preskúmať priestory, ktoré sú verejnosti za normálnych okolností neprístupné. Okrem prehliadky zákulisia, javísk, maskérní, skúšobní a priestorov Umelecko-dekoračných dielní SND si môžu deti vyskúšať divadelné líčenie pod taktovkou profesionálnych maskérok. Oproti minulému roku pribudne tiež prehliadka legendárnych kostýmov z inscenácií SND. Rovnako máte možnosť odniesť si svoj obľúbený divadelný plagát, či absolvovať stretnutie s členmi Činohry SND a so sólistami Opery aj Baletu SND počas celodennej autogramiády.

Deň otvorených dverí v SND 2015

Pre odvážnych bude aj tento rok priestor na to, aby si aspoň na chvíľu vyskúšali, aké je to sedieť na stoličke generálneho riaditeľa SND. Na svoje si prídu aj skalní fanúšikovia, ktorí sú srdečne pozvaní do Kina SND (Modrý salón), kde si zaspomínajú na jednu z najväčších osobností SND Ladislava Chudíka a niektoré z jeho nezabudnuteľných postáv. Novinkou bude aj 3D premietanie naskenovaného modelu kostýmu Michala Dočolomanského z legendárnej inscenácie Na skle maľované, ktorý si môžete pozrieť po nasadení 3D okuliarov.

Vyvrcholením Dňa otvorených dverí bude premiérové uvedenie operného predstavenia pre deti Figaro sem, Figaro tam s obľúbeným moderátorom Martinom Vanekom. Predstavenie, ktoré sa začne o 17.00 hod. v Sále opery a baletu novej budovy SND, je detská verzia Rossiniho opery Barbier zo Sevilly. O bližšom programe DOD bude SND priebežne informovať.

Súťaž

SND pripravilo v súvislosti DOD atraktívnu súťaž o exkluzívne ceny. Hrá sa o auto s plnou nádržou na celý víkend, ubytovanie s raňajkami v luxusnom hoteli v centre Bratislavy, exkluzívnu prehliadku priestorov SNDvstupenky na premiéru opery pre deti Figaro sem, Figaro tam. Do súťaže sa môžete zapojiť TU…

www.snd.sk

video

Zdroj: SND

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

šéfredaktor Opera Slovakia, predseda redakčnej rady Opera Slovakia, spravodajca, publicista, odborný editor a hudobný producent, člen Slovenského centra Medzinárodnej asociácie divadelných kritikov (SC AICT)

Zanechajte komentár