Deň otvorených dverí v SND: S vašou divadelnou rodinou!

0

Týždenný prehľad najnovších článkov

Prihlásením k odberu súhlasíte so zásadami ochrany osobných údajov. Z odberu sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Bratislava – Slovenské národné divadlo i tento rok otvorí brány všetkým divákom, ktorí chcú nazrieť na svet divadla aj inak ako z pohodlného miesta v hľadisku. Deň otvorených dverí (DOD), ktorý sa v tomto roku uskutoční 10. septembra 2015, bude venovaný rodine.  V rámci DOD sa uskutoční aj premiéra operného predstavenia pre deti Nepredajme nevestu!

Deväťdesiatu siedmu divadelnú sezónu SND už tradične otvorí obľúbený Deň otvorených dverí, ktorý je tento rok venovaný rodine. Ako naznačuje podtitul kampane, v priestoroch Slovenského národného divadla stretnú nielen rodiny našich divákov, ale aj jedna veľká rodina – rodina divadelná, pozostávajúca zo všetkých umeleckých profesií, ktoré zahŕňa naša prvá scéna.

Deň otvorených dverí SND 2016, vizuál (1)

V rámci DOD SND, ktorý sa uskutoční už 10. septembra 2015 od 11.00 hod., budú mať návštevníci jedinečnú možnosť nazrieť na miesta, kde sa vyrábajú scény, kostýmy či kompletné vizuálne predvedenia inscenácií SND. Čarovný svet divadelného umenia zaujme nielen dospelých, ale aj deti, pre ktoré si SND tento rok pripravilo pestrý program vrátane zaujímavých workshopov, ktoré budú tento rok okrem iného venované aj divadelným umeleckým remeslám.

Nepredajme nevestu

Bohaté aktivity pre deti a dospelých v podobe exkurzií a krátkych umeleckých čísel vyvrcholia premiérou detskej opernej inscenácie Nepredajme nevestu!, ktorá je komentovaným prierezom slávnej opery Bedřicha Smetanu. Obľúbený moderátor Martin Vanek prerozpráva deťom ďalší zaujímavý príbeh plný nečakaných zvratov a vzrušujúcej hudby o Janíkovi a Marienke z českej národnej opery Predaná nevesta. Predstavenie diriguje Dušan Štefánek.

Slovenské národné divadlo, nová budova

Slovenské národné divadlo, nová budova

I tento rok budete mať možnosť stretnúť sa s hercami, spevákmi, tanečníkmi a tvorcami inscenácií na autogramiáde, alebo na detskom pódiu vo foyeri novej budovy SND. ,,Pre generáciu pamätníkov sme pripravili aj tradičné Kino SND, ktoré bude tento rok venované životu a dielu zosnulých umelcov Slovenského národného divadla.“, uviedla PR manažérka SND Natalie Dongová a dodala: ,,Okrem iného pozývame nazrieť do unikátnych priestorov Umelecko-dekoračných dielní Slovenského národného divadla, založených v roku 1959 profesorom Ladislavom Vychodilom. Odvtedy sa stali kreatívnym centrom scénických návrhov rôznych domácich a svetových umelcov a neoddeliteľnou súčasťou tvorby Slovenského národného divadla. V rámci prehliadky sa návštevníci môžu tešiť aj na legendárny výťah v sklade kulís, ktorý sa svojou originálnou technickou koncepciou zaradil medzi svetové unikáty.“

Deň otvorených dverí v Umelecko-dekoračných dielňach SND, 2014, foto: Alena Klenková

Deň otvorených dverí v Umelecko-dekoračných dielňach SND, 2014, ilustračné foto
foto: Alena Klenková

Všetci, ktorí sa zúčastnia na Dni otvorených dverí SND, majú možnosť získať výnimočnú 10 % zľavu na kúpu vstupeniek na predstavenia všetkých troch súborov SND.

www.snd.sk

Informovala: Natalie Dongová, SND

PR článok

video

fotogaléria

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár