Diana Damrau ako Lucia di Lammermoor naživo z Royal Opera House v kinách CINEMAX

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Bratislava – Ďalšou operou v priamom prenose z londýnskej Royal Opera House bude tragické veľdielo Gaetana Donizettiho Lucia di Lammermoor s hviezdnym obsadením. V hlavných rolách sa predstavia Diana Damrau a Charles Castronovo. Kiná CINEMAX operu uvedú súčasne so stovkami kín na celom svete už 25. apríla o 20:10. Priamy prenos tejto inscenácie môžu milovníci opery na Slovensku sledovať v mestách Banská Bystrica, Bratislava, Košice, Nitra, Poprad, Trenčín, Trnava a Žilina.

Lucia z Lammermooru rozpráva príbeh o pretrvávajúcom spore dvoch rodín v Škótsku 17-teho storočia, ktorý má desivé dôsledky na dvoch mladých milencov. Táto opera obsahuje jednu z najdojímavejších a najpôsobivejších scén šialenstva a radí sa medzi Donizettiho najlepšie diela. Na javisku Royal Opera House sa neobjavila už viac ako dekádu, takže táto nová produkcia Katie Mitchell je obzvlášť dôležitou a vzrušujúcou udalosťou. Hlavnej postavy sa zhostí Diana Damrau, expertka na koloratúrny repertoár, pričom americký tenor Charles Castronovo bude jej tajným milencom, bezohľadným a vášnivým Edgardom. Predstavenie bude dirigovať izraelský dirigent Daniel Oren. Spolu s hlavnými predstaviteľmi sa predstavia Ludovic Tézier (Enrico), Taylor Stayton (Arturo), Kwangchul Youn (Raimondo), Peter Hoare (Normanno) a Rachael Lloyd (Alisa). Spoluúčinkuje zbor a orchester Royal Opera House.

G. Donizetti: Lucia di Lammermoor, ROH, 2016, Ludovic Tézier (Enrico), foto: Stephen Cummiskey

G. Donizetti: Lucia di Lammermoor, ROH, 2016,
Ludovic Tézier (Enrico),
foto: Stephen Cummiskey

 V kinách na divákov čaká ako už tradične prípitok, pohodlné sedenie, dokonalý zvuk a skvelý obraz! Jednoducho maximálny kultúrny zážitok.

V kinách na divákov čaká ako už tradične prípitok, pohodlné sedenie, dokonalý zvuk a skvelý obraz! O sezóne 2015/2015 sme našich čitateľov informovali TU…

Viac informácií a predaj vstupeniek TU… a vo všetkých kinách CINEMAX v mestách Banská Bystrica, Bratislava, Dunajská Streda, Košice, Nitra, Poprad, Prešov, Skalica, Trenčín, Trnava a Žilina.

G. Donizetti Lucia di Lammermoor, ROH, 2016, plagát

V sezóne 2015/16 CINEMAX pripravuje:

 1. jún – Capuletiovci a Montecchiovci (opera, Barcelona, LIVE)
27. jún – Werther (opera, ROH, LIVE)

predpredaj vstupeniek na jednotlivé predstavenia celej sezóny nájdete TU…

Informovala: Barbora Menzl Drobná, CINEMAX

video

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár