Diskusia o operných Zámockých hrách zvolenských v Hudobnom živote 9/2014

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Letné dvojčíslo Hudobného života uverejnilo pod názvom „Koho (ne)zaujíma kvalitné operné umenie“ mozaiku recenzií opernej časti 41. ročníka Zámockých hier zvolenských. Odborníci týmto otvárajú diskusiu a hľadajú možné riešenia na udržanie nášho najstaršieho operného festivalu.

V septembrovom čísle prináša hudobný mesačník diskusiu s názvom „Svetové na javisku, vokálne v hľadisku?“ Najstarší slovenský open-air operný festival pod holým nebom totiž aj navzdory kontinuálne vysokej kvalite predstavení zvádza urputný boj o diváka. Kde sú príčiny tejto neradostnej skutočnosti? Potrebuje vôbec Slovensko operný festival? V diskusii moderovanej Michaelou Mojžišovou uvažujú o problémoch, ale aj o víziách a perspektívach opernej časti Zámockých hier zvolenských zakladateľ a umelecký riaditeľ Jaroslav Blaho, operný kritik Pavel UngerŠimon Svitok, umelecký šéf Štátnej opery Banská Bystrica, ktorá je hlavným usporiadateľom festivalu.

V najbližších dňoch prinesieme plné znenie diskusie, s ambíciou zapojiť do polemiky aj čitateľov Opera Slovakia prostredníctvom diskusného fóra.

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár