Divadelní režiséri na prelome tisícročí – pozvánka na konferenciu

0

Týždenný prehľad najnovších článkov

Prihlásením k odberu súhlasíte so zásadami ochrany osobných údajov. Z odberu sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Bratislava – Združenie slovenských divadelných kritikov a teoretikov pozýva na vedeckú konferenciu s názvom Divadelní režiséri na prelome tisícročí, ktorá sa uskutoční 11. septembra 2014 v Malom kongresovom centre SAV na Štefánikovej 3 v Bratislave.

Podujatie vzniklo s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR, v spolupráci s riešiteľmi projektov APVV-0619-10 a VEGA 2/0070/13 z Ústavu divadelnej a filmovej vedy SAV. Cieľom konferencie je postihnúť vývoj réžie na Slovensku a jednotlivých osobností režisérov pôsobiacich v slovenských profesionálnych divadlách, prípadne charakterizovať významné segmenty z ich tvorby.

Pozvanie vystúpiť na tomto vedeckom fóre prijali poprední predstavitelia slovenského teatrologického myslenia. V troch tematických blokoch odznie sedemnásť príspevkov referentov z celého Slovenska. Poskytnú pohľad na vplyv režisérskych osobností na vývoj divadla v celom priesečníku jeho zložiek i spoločenských kontextov. Široký autorský okruh odborníkov bude hovoriť o režijnej tvorbe Jozefa Bednárika, Martina Čičváka, Gejzu Dezorza, Doda Gombára, Pavla Haspru, Mira Košického, Eduarda Kudláča, Juraja Nvotu, Matúša Oľhu, Romana Poláka, Jána Sládečka, Svetozára Sprušanského, Jána Šimka, Ivety Škripkovej.

Široká kultúrna verejnosť sa s výstupmi konferencie (príspevkami, diskusiou z podujatia) zoznámi prostredníctvom zborníka, ktorý vyjde do konca roka 2014.

Divadelní režiséri na prelome tisícročí

konferencia

štvrtok 11. septembra 2014 v čase od 8.30-16:00 hod.

Malé kongresové centrum SAV, Štefánikova 3, Bratislava

kompletný program konferencie nájdete TU…

Vstup na vedeckú konferenciu je voľný.

 

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

redakcia

Zanechajte komentár