Vitajte na webe nezávislého časopisu o opere, klasickej hudbe a balete Opera Slovakia.

Reklama

1. apríla 2014 Ľudovít Vongrej Sezóna 2013/2014

Don Giovanni sa vracia na javisko Opery SND

Don Giovanni, Opera SND Pavol Bršlík (Don Ottavio) a Luisa Albrechtova (Donna Anna)
Veľkosť písma
A
A
A
Bratislava – Opera SND vracia do svojho repertoáru úspešnú opernú inscenáciu W. A. Mozarta Don Giovanni v réžii nedávno zosnulého Jozefa Bednárika. Dielo odznie pod taktovkou hudobného riaditeľa Opery SND Friedricha Haidera.

Inscenácia Mozartovej opery Don Giovanni je na repertoári našej prvej opernej scény už viac ako desaťročie. V hlavných postavách sa v nej vystriedali viacerí renomovaní domáci sólisti a zároveň je jednou z posledných dvoch inscenácií (Don Giovanni a Turandot), ktoré ostali v repertoári Opery SND po nedávno zosnulom veľkom režisérovi Jozefovi Bednárikovi. Po dlhšej pauze sa v apríli Don Giovanni opäť vracia do repertoáru opery – vo výrazne obnovenom hudobnom naštudovaní a obsadení. Za dirigentským pultom bude hudobný riaditeľ Opery SND, mozartovský interpret par excellence Friedrich Haider.

Don Giovanni, Opera SND Martin Mikuš (Masetto), Andrea Vizvári (Zerlina), Luisa Albrechtová (Donna Anna), Pavol Bršlík (Don Ottavio) foto: Jozef Barinka
Don Giovanni, Opera SND
Martin Mikuš (Masetto), Andrea Vizvári (Zerlina),
Luisa Albrechtová (Donna Anna), Pavol Bršlík (Don Ottavio)
foto: Jozef Barinka

V titulnej postave sa predstaví medzinárodne renomovaný maďarský basbarytonista István Kovács, Donnu Annu stvárni Luisa Albrechtová. Dona Ottavia uvidíte v podaní svetoznámeho tenoristu Pavla Bršlíka a taktiež s touto postavou debutujúceho Martina Gyimesiho. V ďalšom obsadení figurujú aj mená Eva Hornyáková (Donna Elvira), Peter Mikuláš (Leporello), Andrea Vizvári (Zerlina) a iní.

Najbližšie predstavenia sa v tomto obsadení uskutočnia 2. a 29. apríla v historickej budove SND. Do konca aktuálnej sezóny je naplánovaných šesť repríz tejto úspešnej inscenácie.

www.snd.sk

Pripravil: Ľudovít Vongrej

 

Zdieľať:

O autorovi

Ľudovít Vongrej
šéfredaktor Opera Slovakia, predseda redakčnej rady Opera Slovakia, spravodajca, publicista, odborný editor a hudobný producent, člen Slovenského centra Medzinárodnej asociácie divadelných kritikov (SC AICT)
Zistiť viac
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.
Opera Slovakia o.z. nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v časopise Opera Slovakia.

Komentáre

Pridajte komentár

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť/registrovať.

G. Verdi: Nabucco, tlačová konferencia
k premiére Opery SND
(videozáznam Opera Slovakia)