Emmanuel Villaume bude v Metropolitnej opere New York dirigovať Pucciniho Toscu

0

Týždenný prehľad najnovších článkov

Prihlásením k odberu súhlasíte so zásadami ochrany osobných údajov. Z odberu sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Praha/New York – Súčasný šéfdirigent PKF – Prague Philharmonia Emmanuel Villaume a bývalý šéfdirigent Slovenskej filharmónie (2009 – 2016) bol angažovaný do najočakávanejšej produkcie Metropolitnej opery New York v aktuálnej sezóne – Pucciniho Toscy. Po Jamesovi Levineovi prevezme prvú sériu predstavení, z ktorých jedno bude naživo prenášané v rámci série Metropolitnej opery LIVE do viac ako 2000 kín v 73 krajinách sveta – vrátane Slovenska. Z dôvodu uvedenia Toscy v Metropolitnej opere, PKF – Prague Philharmonia informuje o zmene dirigenta Novoročného koncertu.

Emmanuel Villaume hudobne naštuduje najočakávanejšiu produkciu tohtoročnej sezóny Metropolitnej opery v New Yorku – Pucciniho Toscu – v skvelom speváckom obsadení. Žiarlivú primadonu Toscu v inscenácii Sira Davida McVicara stvárnia Sonya Yoncheva a Anna Netrebko, v role maliara Cavaradossiho sa predstavia Vittorio Grigolo a Marcelo Álvarez a v postave zákerného policajného šéfa Scarpiu sa budú striedať Bryn Terfel, Michael Volle a Željko Lučić. Za dirigentským pultom sa Emmanuel Villaume bude alternovať s Bertrandom de Billy, ktorý v marci t.r. uviedol na koncertnom pódiu Slovenskej filharmónie Beethovenovu Missu solemnis (písali sme o tom TU…).

G. Puccini: Tosca, Metropolitná opera New York,
foto: MET

Emmanuel Villaume prevezme po pôvodne ohlásenom Jamesovi Levineovi prvú sériu predstavení Toscypremiéru 31. decembra 2017 a reprízy 3., 6., 9., 12., 23. a 27. januára 2018. Predstavenie 27. januára bude naživo prenášané v rámci série Metropolitnej opery LIVE do viac ako 2000 kín v 73 krajinách sveta. Na Slovensku v bratislavskom Divadle Aréna, v Dome umenia v Piešťanoch (najväčšie jednosálové kino na Slovensku) a v multikine Golden Apple Cinema v Liptovskom Mikuláši. O prenosoch The Met: Live in HD 2017/18 sme informovali TU…

,,Vzhľadom k tejto výnimočnej situácii dochádza k zmene na poste dirigenta Novoročného koncertu PKF – Prague Philharmonia 5. januára v Rudolfíne. Dirigentskej taktovky sa ujme Leoš Svárovský, ktorý v októbri s veľkým ohlasom dirigoval pražskú premiéru Suppého Veľkej inštrumentálnej omše v rámci koncertu PKF – Prague Philharmonia a taktiež s orchestrom absolvoval niekoľko koncertov počas úspešného turné v Číne. Program a sólista Novoročného koncertu PKF – Prague Philharmonia – Daniel Müller-Schott – zostávajú nezmenené. Leoš Svárovský bude taktiež dirigovať populárny Silvestrovský koncert PKF – Prague Philharmonia 31. decembra v Kráľovskej opere Muscat v Ománe.”, uviedol Michael Kořínek z tlačového oddelenia PKF – Prague Philharmonia.

Začiatok spolupráce Emmanuela Villauma s MET se datuje od roku 2004. Online časopis OperaWire ho nominoval medzi piatich najlepších dirigentov sezóny 2016–2017 tejto prestížnej svetovej opernej inštitúcie. V októbri 2017 tu naštudoval Massenetovu operu Thaïs.

Emmanuel Villaume, PKF – Prague Philharmonia,
foto: Milan Mošna

Emmanuel Villaume sa za dirigentský pult PKF – Prague Philharmonia do Prahy vráti 17. decembra 2017, kde uvedie operné gala Sumi Jo a 20. januára 2018 Haydnovo oratórium Stvorenie s trojlístkom sólistov – Simona Houda-Šaturová, Paul Groves, ktorý spieval Stvorenie na BBC Proms, v sezóne Mníchovskej filharmónie a na festivale Saint Denis, a novozélandským basistom Martinom Snellem.

Pripravil: Ľudovít Vongrej

zdroj: MET, PKF – Prague Philharmonia

linky

www.emmanuelvillaume.com

Rozhovor s Emmanuelom Villaumeom (z júla 2016) pri príležitosti ukončenia poslednej sezóny sedemročného obdobia na poste dirigenta Slovenskej filharmónie (2009 – 2016) si prečítate tu: Emmanuel Villaume: Umelec musí neustále obnovovať svoje postavenie

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Ľudovít Vongrej

šéfredaktor Opera Slovakia, predseda redakčnej rady Opera Slovakia, spravodajca, publicista, odborný editor a hudobný producent, člen Slovenského centra Medzinárodnej asociácie divadelných kritikov (SC AICT)

Zanechajte komentár

Sledujte nás na Facebooku