Ensemble Ricercata pozýva na septembrové turné

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Hľadať či skúmať. To znamená talianske slovo „ricercare“, podľa ktorého sa pomenovalo zoskupenie Ensemble Ricercata. Súbor v duchu svojho názvu objavuje a skúma diela súčasnej komornej tvorby. Na túto cestu aktuálne pozýva poslucháčky a poslucháčov v niekoľkých slovenských mestách.

(reklamný článok, InMusic)
článok aktualizovaný 7. 9. 2021 o 9:50 h.

Počas septembrového turné sa Ensemble Ricercata predstaví v zostave Helga Varga Bach (soprán), Ronald Šebesta (klarinet), David Danel (husle, viola), Tomáš Boroš (klavír), Ivan Šiller (klavír a umelecké vedenie).

Ensemble Ricercata, foto: Jaroslav Ľaš

Darius Milhaud, Erik Satie, Claude Debussy, Robert Kolář sú ďalšie kľúčové slová jesennej koncertnej výpravy. Program tvoria rozmanité pohľady na piesňovú tvorbu v dielach Satieho a Debussyho. K slovu sa dostane Milhaud so svojimi latinskoamerickými hudobnými inšpiráciami. Súbor uvedie aj skladbu Trio pre husle, klarinet a klavír, ktorú Robert Kolář zložil na pamiatku novinára Juraja Kušnierika.

Ensemble Ricercata, foto: Jaroslav Ľaš

Koncerty v Lučenci a Rimavskej Sobote sú realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

Koncerty v Košiciach a Žiline sa konajú v rámci celoročnej činnosti InMusic, ktorú podporil z verejných zdrojov ako hlavný partner Fond na podporu umenia. S finančným príspevkom Hudobného fondu. S podporou SOZA.

Prečítajte si tiež:
Priateľstvo na klavírny spôsob. Ivan Šiller a Tomáš Boroš majú nový album

Termíny podujatí

12. 9. 2021 o 17.00 Synagóga Lučenec
14. 9. 2021 o 19.00 Divadelná sála Domu kultúry Rimavská Sobota
16. 9. 2021 o 18.00 Múzeum Vojtecha Löfflera Košice
17. 9. 2021 o 19.00 Rosenfeldov palác Žilina

Vstup na koncerty: podľa podmienok spoluorganizujúcich inštitúcií v jednotlivých mestách.

www.in-music.sk

Informovala: Katarína Uhrová, InMusic

PR článok

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár