Vitajte na vynovenom webe nezávislého časopisu o opere, klasickej hudbe a balete Opera Slovakia.

Reklama

Hlasovanie už len do 15. júna!

8. apríla 2019 redakcia Sezóna 2018/2019

Fanfárové koncerty na balkóne historickej budovy SND

Fanfárový koncert Opery SND, 2019, foto: Ľudovít Vongrej
Veľkosť písma
A
A
A
Bratislava – Fanfára Trumpet Tune od Henryho Purcella uviedla, v sobotu 6. 4. 2019, prvý Fanfárový koncert na balkóne historickej budovy Slovenského národného divadla. Tieto koncerty v podaní komorného zoskupenia hráčov plánuje naša prvá scéna uvádzať vo vybrané soboty.

Fanfárové koncerty sú ďalšou novinkou Opery SND. Okrem inscenácií, operných koncertov alebo moderovaných programov – akými sú predpremiérové matiné či dramaturgické úvody pred každým večerným predstavením – si priaznivci hudobného umenia môžu od apríla vo vybrané soboty vždy od 17.00 do 17.30 hod. vypočuť klasickú hudbu aj z balkóna historickej budovy SND v podobe Fanfárových koncertov.

Fanfárový koncert Opery SND, 2019,
foto: Ľudovít Vongrej

,,Prichádzajúca jar inšpirovala dramaturgiu Opery SND, aby využila dispozíciu divadelnej budovy na Hviezdoslavovom námestí a tóny fanfárových koncertov budú bratislavským Starým Mestom znieť vo vybrané sobotné podvečery až do leta.“ uvádza dramaturg Opery SND Pavol Smolík.

,,Cieľom tejto novinky Opery SND je nielen upriamiť pozornosť na našu nádhernú historickú budovu SND, okolo ktorej prechádzajú ľudia možno niekedy aj bez povšimnutia, ale zároveň ňou chceme upozorniť aj na predstavenia Opery SND, a to prostredníctvom rozdávania letákov počas každého Fanfárového koncertu. Budem rád, ak sa táto novinka spríjemňujúca okoloidúcim sobotný podvečer osvedčí, pritiahne do opery nových divákov, a budeme ju môcť uvádzať každoročne.“ uviedol pre Opera Slovakia riaditeľ Opery Rastislav Štúr, ktorý túto novinku inicioval.

Fanfárový koncert Opery SND, 2019,
foto: Ľudovít Vongrej

Prvý Fanfárový koncert sa uskutočnil 6. apríla o 17.00 hod. a známe sú aj termíny týchto koncertov do konca aktuálnej divadelnej sezóny – 13. a 27. apríla, 4. a 18. mája, 1., 8., 15. a 29. júna.

Zdroj: SND

www.snd.sk

video

Zdieľať:

O autorovi

redakcia
Zistiť viac
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.
Opera Slovakia o.z. nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v časopise Opera Slovakia.

Komentáre

Pridajte komentár

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť/registrovať.

R. Strauss: Egyptská Helena
Bavorská štátna opera Mníchov
záznam priameho prenosu opery, 1956