Fascinujúci „Príbeh hudby“ spozná viac ako 40 tisíc detí z celého Slovenska

0

Týždenný prehľad najnovších článkov

Prihlásením k odberu súhlasíte so zásadami ochrany osobných údajov. Z odberu sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Bratislava – Bratislavský chlapčenský zbor v spolupráci s RTVS pripravil výnimočný vzdelávací projekt pre deti a mládež. Ide o koncert s názvom ,,Príbeh hudby”, ktorý bude streamovaný do základných škôl. Na sledovanie koncertu sa doteraz prihlásilo už 300 škôl z celého Slovenska a každým dňom pribúdajú ďalšie.

V piatok 26. októbra 2018 o 10.30 hod. zaznie vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu koncert, ktorý budú môcť sledovať deti z celého Slovenska bez ohľadu na veľkosť mesta či školy. Je to prvý koncert toho druhu na Slovensku. Podujatie bude RTVS vysielať v priamom audiovizuálnom prenose prostredníctvom internetu (streamovať).Bratislavský chlapčenský zbor sa hlási ku filozofii spoločensky zodpovedných organizácií a chce sa spolupodieľať na zvyšovaní hudobného vzdelania mladých ľudí na Slovensku. Moderné technológie prinášajú úžasné možnosti, ktoré je potrebné zapájať do oblasti vzdelávania a kultúry“ uviedla zakladateľka a zbormajsterka telesa Magdaléna Rovňáková.

Bratislavský chlapčenský zbor. Magdaléna Rovňáková a Gabriel Rovňák pred katedrálou vo Washingtone,
foto: Archív BChZ

Koncert prevedie poslucháčov dejinami hudby od čias praveku až po súčasnosť. Návštevníci si tak vypočujú ukážky zo známych diel svetovej klasickej hudby. „Našou cieľovou skupinou sú mladí ľudia a rodiny s deťmi. Práve im je prispôsobená dramaturgia koncertu, ktorá popri hudobných číslach prináša aj veľké množstvo zaujímavých informácií.“ povedal Gabriel Rovňák ml., autor projektu.

Koncert zaznie spolu dvakrát. V piatok 26. októbra 2018 budú v publiku žiaci bratislavských škôl, zároveň bude prebiehať online prenos. Druhý koncert je otvorený širokej verejnosti a odznie o deň neskôr, v sobotu 27. októbra 2018 o 10.30 taktiež vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu.

Symfonický orchester Slovenského rozhlasu,
zdroj: RTVS

Na koncerte sa popri chlapčenskom zbore predstaví Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, sólisti Slávka Zámečníková (soprán), Jakub Gubka (barytón) a Marek Štrbák (organ). Dirigentom, moderátorom a autorom celého podujatia je zbormajster Bratislavského chlapčenského zboru, Gabriel Rovňák ml.

Vstupenky na podujatie si záujemci môžu zakúpiť už v sieti Ticketportal.

Viac informácií o projekte: www.pribehhudby.com

Projekt vzniká s podporou Bratislavského samosprávneho kraja, Fondu na podporu umenia, Ministerstva školstva a ďalších partnerov.

zdroj: BChZ

PR článok

video

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

redakcia

Zanechajte komentár

Sledujte nás na Facebooku