Ferruccio Furlanetto ako Jacopo Fiesco po prvýkrát v Opere SND

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Bratislava – Popredný interpret basového repertoáru Ferruccio Furlanetto sa po prvýkrát predstaví v Opere SND už 26. mája 2017 ako Jacopo Fiesco vo Verdiho opere Simon Boccanegra. Spolu s ním v hlavnej postave Simona Boccanegru debutuje renomovaný barytonista Dalibor Jenis. V rámci kampane NEDOČKAVEC si môžu diváci kúpiť vstupenky v predstihu so zľavou 10 %. Akcia platí do 6. februára 2017.

Ferruccio Furlanetto patrí k najvýraznejším operným interpretom súčasnosti. Od počiatku svojej kariéry bol obklopený hudobnou špičkou. Jeho prvý koncert v roku 1974 v milánskej La Scale dirigoval Claudio Abbado. Cesta po popredných operných scénach pokračovala ďalej. Ferruccio Furlanetto začínal divadelnú kariéru v Metropolitnej opere v New Yorku (sezóna 1980/81) a neskôr aj v Opere San Diego. V Európe sa milovníkom opery predstavil v Opéra Bastille, či Royal Opera House v Londýne, ale aj v Štátnej opere vo Viedni. Pravidelne hosťuje aj v izraelskej Opere Tel Aviv.

Repertoár Ferruccia Furlanetta tvoria nezabudnuteľné postavy basového repertoáru, ako napríklad Mefisto z Gounodovho Fausta, Gremin z Čajkovského Eugena Onegina, Zachariáš z Verdiho Nabucca, Leporello, ale aj Don Giovanni z rovnomennej opery W. A. Mozarta, Orestes zo Straussovej Elektry či Musorgského Boris Godunov.

G. Verdi: Simon Boccanegra, Opera SND, 2016,
foto: Ctibor Bachratý

Spolu s Ferrucciom Furlanettom sa na javisku Opery SND v inscenácii režiséra Mariána Chudovského z roku 2016 v titulnej úlohe Simona Boccanegru po prvýkrát predstaví barytonista Dalibor Jenis. Predstavenie 26. mája 2017 v novej budove SND zaznie pod taktovkou autora hudobného naštudovania Martina Leginusa.

Dalibor Jenis
foto: Zdenko Hanout

Vstupenky si možno zakúpiť on-line na stránke www.snd.sk alebo v pokladniciach SND. Pokiaľ uprednostňujete rezerváciu, je vám k dispozícii telefónne číslo +421 2 204 72 289 alebo e-mail rezervacie@snd.sk

Informovala: Natália Jabůrková, PR manažérka SND

PR článok

video
Ferruccio Furlanetto ako  Jacopo Fiesco v parížskej inscenácii Verdiho opery Simon Boccanegra (2006)

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár