Fidelio s Kaufmannom zo Salzburgu už 19. septembra v kinách CINEMAX

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Bratislava – Operno baletnú sezónu 2017/18 v kinách CINEMAX otvorí aktuálne najvyhľadávanejší svetový tenor Jonas Kaufmann v jedinej Beethovenovej opere – Fidelio. Záznam salzburgskej inscenácie z roku 2015 si diváci môžu pozrieť vo vybraných kinách CINEMAX v mestách Banská Bystrica, Bratislava, Košice, Nitra, Poprad, Prešov, Trenčín, Trnava a Žilina, už v utorok 19. septembra 2017 o 19:30.

Stalo sa to v Tours v čase francúzskej revolúcie: žene politického väzňa sa v prezlečení za muža podarilo dostať do väzenia, kde bol jej muž zadržaný Jakobínmi. Bola natoľko dômyselná, že sa jej podarilo získať dôveru strážcu a svojho milovaného oslobodiť. Táto epizóda mala úžasný dopad na vtedajšie srdcia a duše ľudí 18. storočia. Beethoven sa v diele mohutnou silou svojej hudby zastáva trpiacich a utláčaných. Práve preto je posolstvo jedinej opery Ludwiga van Beethovena stále aktuálne aj po dvesto rokoch od jej vzniku.

L. v. Beethoven, Fidelio, Salzburger Festspiele, 2015,
foto: Monika Ritterhaus

V hlavných úlohách tohto festivalového spracovania z roku 2015 sa pod dirigentskou taktovkou Franza Welsera-Mösta a v réžii Clausa Gutha  predstavia Jonas Kaufmann, Adrianne Pieczonka, Sebastian Holecek, Tomasz KoniecznyHans-Peter König.

Diváci kín CINEMAX si Beethovenovu operu Fidelio vychutnajú v zázname zo Salzburgu už v utorok 19. septembra 2017 o 19:30.

V kinách na divákov čaká ako už tradične prípitok, pohodlné sedenie, dokonalý zvuk a skvelý obraz! Jednoducho maximálny kultúrny zážitok.

Viac informácií a predaj vstupeniek na webe CINEMAX a v kinách CINEMAX v mestách Banská Bystrica, Bratislava, Košice, Nitra, Poprad, Prešov, Trenčín, Trnava a Žilina.

Informovala: Barbora Menzl Drobná, CINEMAX

PR článok

plagát

video

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár