Vitajte na webe nezávislého časopisu o opere, klasickej hudbe a balete Opera Slovakia.

Reklama

4. mája 2015 Ľudovít Vongrej Sezóna 2014/2015

Fotograf Zdenko Hanout pripravuje výstavu Music in Pictures 2014

Štefan Kocán, foto: Zdenko Hanout
Veľkosť písma
A
A
A
Bratislava – Slovenský fotograf Zdenko Hanout, ktorý je už roky synonymom kvality pod pódiami akéhokoľvek druhu, pripravuje ďalšiu výstavu fotografií. Rovnako ako vlani či predvlani predstaví svoju tvorbu prostredníctvom Music In Pictures s príznačným dodatkom 2014. Hlavným hosťom večera bude známy slovenský operný basista svetového mena Štefan Kocán a návštevníci sa môžu tešiť aj na operný hudobný vstup. Zdenko Hanout je zároveň fotografom akcií Opera Slovakia a tak sme hrdým mediálnym partnerom tejto výstavy.

Dejiskom bude po prvý raz River’s Club nachádzajúci sa na ukotvenej lodi na pravej strane Dunaja v Bratislave. Známy je aj dátum vernisáže a samotnej výstavy – streda 20. mája 2015. Vstup na podujatie je voľný.

MUSIC IN PICTURES HANOUT FB.indd

Zdenko Hanout sa v roku 2014 zameral na viacero druhov hudobných vystúpení. Okrem podujatí, ktoré fotografuje už pravidelne (Nova Rock, Colours of Ostrava, Bratislavské Jazzové Dni), nazrel o čosi viac aj do sveta opery a muzikálov. Do tejto kategórie spadá napríklad Operný benefičný galakoncert v drevenom kostole v Kežmarku, ktorého usporiadateľom bolo obč. združenie Opera Slovakia, fotografia Mirky Partlovej z Muzikálového festivalu v Brusne, či záber speváčky Adriany Kučerovej, ktorý zachytil počas galakoncertu Under My Spell k 25. výročiu Nežnej revolúcie.

Zdenko Hanout, foto: archív ZH
Zdenko Hanout,
foto: archív ZH

Rodák z Humenného opäť nevynechal ani zábery zo vzduchu, zo zákulisia hudobných podujatí (Avishai Cohen a Martin Valihora), nafotil francúzsku divožienku Zaz, cimbalistu Cigánskych diablov Ernesta Šarköziho, talianskeho speváka Maria Biondiho, slovenských Korben Dallas v priestoroch Starej tržnice v Bratislave, britského pesničkára Finka na festivale BA City Beats alebo legendárneho speváka Led Zeppelin Roberta Planta. Fotografie, na ktorých zdokumentoval legendárnu formáciu Dream Theater na jej koncerte v Bratislave, na sociálnych sieťach v auguste 2014 komentovali a zdieľali tisíce ľudí z celého sveta. ,,Fotografovať koncert týchto majstrov muzikantov bolo samo o sebe pre mňa veľkou výzvou. Chcel som počas prvých skladieb zachytiť tie správne emócie, skalných fanúšikov vo vytržení, hru na nástroje a myslím, že sa to podarilo, nakoľko si ich všimol aj sám John Petrucci a zdieľal ich,” povedal o týchto fotografiách 32-ročný fotograf.

ZAZ - Colours of Ostrava 2014, foto: Zdenko Hanout
ZAZ – Colours of Ostrava 2014,
foto: Zdenko Hanout

Pozvanie na výstavu Music in Pictures 2014 prijalo niekoľko významných osobností. Tým hlavným bude slovenský operný basista svetového mena a špecialista na Verdiho Štefan Kocán, ktorý vystupuje v milánskej La Scale, newyorskej Metropolitnej opere, Viedenskej štátnej opere a iných prestížnych svetových operných scénach. Vystúpi s klavírnym sprievodom Júlie Grejtákovej, korepetítorky ŠD Košice a SND Bratislava, a ktorá je zároveň aj hlavnou korepetítorkou a dramaturgičkou Opera Slovakia. Zdenko Hanout ho vlani zvečnil na portrétnych fotografiách, ale aj priamo ,,na mieste činu” – v Mozartovej opere Don Giovanni. S fotografom sme nedávno pripravili rozhovor, v ktorom sme sa rozprávali špeciálne o fotení opery a klasiky, rozhovor si prečítate TU…

Tanečným hosťom bude nadnárodná tanečná skupina CreDance a hosťom zo sveta módy mladá návrhárka známa pod značkou Aidastyle. O vegetariánske chuťovky sa na výstave postarajú šikovné dievčatá z BiteMe a sucho v hrdlách zahasí vinárstvo Chateau Romanov.

Zdenko Hanout pôsobí na poli fotografie 16 rokov, má za sebou sedem samostatných autorských výstav a mnoho úspešných spoluprác. Tento rok sa okrem iného chystá fotografovať koncert Limp Bizkit v Bratislave, festivaly VivaMusica! a Colours of Ostrava. Jeho tvorbu si môžete pozrieť aj na stránke www.hanout.eu.

            FB event: https://www.facebook.com/events/1426327281017822/

            FB page: https://www.facebook.com/hanout.photography

Pripravil: Ľudovít Vongrej

Zdieľať:

O autorovi

Ľudovít Vongrej
šéfredaktor Opera Slovakia, predseda redakčnej rady Opera Slovakia, spravodajca, publicista, odborný editor a hudobný producent, člen Slovenského centra Medzinárodnej asociácie divadelných kritikov (SC AICT)
Zistiť viac
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.
Opera Slovakia o.z. nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v časopise Opera Slovakia.

Komentáre

Pridajte komentár

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť/registrovať.

Videozáznam tlačovej konferencie Národného divadla Košice k sezóne 2023/2024