Vitajte na webe nezávislého časopisu o opere, klasickej hudbe a balete Opera Slovakia.

Reklama

9. decembra 2015 redakcia Sezóna 2015/2016

Hravý rodinný koncert „Kde sa hudba začína a kde sa končí?“

Vizuál ku koncertu
Veľkosť písma
A
A
A
Bratislava – Už túto sobotu, 12. decembra 2015, sa o 11:00 v Moyzesovej sieni uskutoční prvý koncert z voľného cyklu „Rodinné koncerty v Moyzeske“. Ide o projekt študentov a pedagógov z Katedry muzikológie Filozofickej fakulty Univerzity Komenského, ktorého cieľom je formou koncertov pre deti a rodičov interaktívnym spôsobom odpovedať na rôzne otázky z oblasti hudobného umenia, o ktorých doteraz možno ešte ani nerozmýšľali.

Účastníci koncertu „Kde sa hudba začína a kde sa končí? sa stanú priamymi účastníkmi „zrodu“ hudby, budú mať možnosť vyskúšať si hru na netradičných nástrojoch, nazrieť na svet hudby z iného uhla a v neposlednom rade sa dobre zabavia.

Z účinkujúcich sa možno tešiť na kreatívne zoskupenie Cluster Ensamble – Ivan Šiller a Fero Király, hrať sa bude aj na ľudovú nôtu v podaní folklórnej skupiny Trávnica, fujaristu Jána Adameka a v neposlednom rade vystúpi aj multižánrový DJ Dalibor Kocián alias Stroon. Akciu moderuje Vladimír Zvara.

Koncert sa uskutoční v sobota 12. decembra o 11.00 hodine v Moyzesovej sieni na Vajanského nábreží 12 v Bratislave. Vstupné je dobrovoľné a organizátori ponúknu na záver aj malé občerstvenie.

Viac informácií o „Rodinných koncerty v Moyzeske“ sledujte na Facebooku.

Informovala: Barbora Stračiaková

Zdieľať:

O autorovi

redakcia
Zistiť viac
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.
Opera Slovakia o.z. nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v časopise Opera Slovakia.

Komentáre

Pridajte komentár

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť/registrovať.

W. A. Mozart: Figarova svadba
Opera Ballet Vlaanderen
záznam predstavenia z júna 2023
dirigent: M. Jacquot / réžia: T. Goossens
osoby, obsadenie a viac info TU...