Hravý rodinný koncert „Kde sa hudba začína a kde sa končí?“

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Bratislava – Už túto sobotu, 12. decembra 2015, sa o 11:00 v Moyzesovej sieni uskutoční prvý koncert z voľného cyklu „Rodinné koncerty v Moyzeske“. Ide o projekt študentov a pedagógov z Katedry muzikológie Filozofickej fakulty Univerzity Komenského, ktorého cieľom je formou koncertov pre deti a rodičov interaktívnym spôsobom odpovedať na rôzne otázky z oblasti hudobného umenia, o ktorých doteraz možno ešte ani nerozmýšľali.

Účastníci koncertu „Kde sa hudba začína a kde sa končí? sa stanú priamymi účastníkmi „zrodu“ hudby, budú mať možnosť vyskúšať si hru na netradičných nástrojoch, nazrieť na svet hudby z iného uhla a v neposlednom rade sa dobre zabavia.

Z účinkujúcich sa možno tešiť na kreatívne zoskupenie Cluster Ensamble – Ivan Šiller a Fero Király, hrať sa bude aj na ľudovú nôtu v podaní folklórnej skupiny Trávnica, fujaristu Jána Adameka a v neposlednom rade vystúpi aj multižánrový DJ Dalibor Kocián alias Stroon. Akciu moderuje Vladimír Zvara.

Koncert sa uskutoční v sobota 12. decembra o 11.00 hodine v Moyzesovej sieni na Vajanského nábreží 12 v Bratislave. Vstupné je dobrovoľné a organizátori ponúknu na záver aj malé občerstvenie.

Viac informácií o „Rodinných koncerty v Moyzeske“ sledujte na Facebooku.

Informovala: Barbora Stračiaková

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár