Vitajte na webe nezávislého časopisu o opere, klasickej hudbe a balete Opera Slovakia.

Reklama

25. októbra 2022 redakcia Sezóna 2022/2023

Hudba dneška v Slovenskej národnej galérii už po 43. krát!

Vojtěch Šembera foto: foto: Karel Šuster
Veľkosť písma
A
A
A
InMusic v spolupráci so Slovenskou národnou galériou pozývajú na 43. koncert „Hudba dneška v SNG“ s názvom Ursonate už 2. 11. 2022 o 18:00 h. Vojtěch Šembera predvedie najväčšiu zvukovú poému 20. storočia Ursonate od Kurta Schwittersa. 

(PR článok, InMusic)

Mladý český barytonista a skladateľ uvedie najväčšiu zvukovú poému 20. storočia Ursonate Kurta Schwittersa, ktorá sa stala dokonalým symbolom éry prienikov experimentálnej poézie a iných umeleckých druhov v období medzi dvoma svetovými vojnami.

Zaujímavým dramaturgickým prvkom koncertu bude uvedenie Šemberovej vlastnej zvukovej štúdie Fonetická krajina, ktorá vznikla počas prípravy interpretácie Schwittersovej poémy, a teda priamo pod jej vplyvom.

Hudba dneška v SNG, vizuál

Koncertný cyklus Hudba dneška v SNG realizuje Slovenská národná galéria v dramaturgii skladateľa, performera a dirigenta Daniela Mateja v spolupráci s InMusic, o. z., so Slovenskou sekciou ISCM a VENI ensemble od roku 2011.

Názov podujatia je akousi tichou poctou súboru a generácii umelcov, ktorí tu v šesťdesiatych rokoch 20. storočia kultivovali prostredie smerom k vnímavosti a otvorenosti voči súčasnej hudbe a pričinili sa o to, že po temných päťdesiatych rokoch poznačených stalinizmom sa postupne aj naša krajina (opäť) kultúrne integrovala do západnej Európy.

Vstupné na koncert je 5 €. Študenti, seniori a ZŤP majú vstup za 3 €.

InMusic v projekte Hudba dneška v SNG v roku 2022 podporili z verejných zdrojov ako hlavný partner Fond na podporu umenia. S podporu SOZA. S finančným príspevkom Hudobného fondu. Mediálnym partnerom projektu je Hudobný život a Opera Slovakia.

FB udalosť

www.in-music.sk

Informovala: Linda Gallová, InMusic

PR článok, text: InMusic

Zdieľať:

O autorovi

redakcia
Zistiť viac
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.
Opera Slovakia o.z. nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v časopise Opera Slovakia.

Komentáre

Pridajte komentár

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť/registrovať.

W. A. Mozart: Figarova svadba
Opera Ballet Vlaanderen
záznam predstavenia z júna 2023
dirigent: M. Jacquot / réžia: T. Goossens
osoby, obsadenie a viac info TU...