Vitajte na webe nezávislého časopisu o opere, klasickej hudbe a balete Opera Slovakia.

Reklama

22. mája 2015 redakcia Sezóna 2014/2015

Hudobné soirée v banskobystrickej Štátnej opere v znamení operných zborov

Operný zbor Štátnej opery Banská Bystrica, ilustračné foto
Veľkosť písma
A
A
A
Banská Bystrica – Májové hudobné soirée, ktoré Štátna opera organizuje ako druhé podujatie z tohto cyklu, bude zamerané na jednu zo základných umeleckých zložiek operného divadla – na zbor. Zaznejú niektoré zborové časti opier a sólisticky sa predstavia aj niektorí členovia zboru.

V neformálnej atmosfére Bohéma klubu Štátnej opery za sprievodného slova dramaturgičky Alžbety Lukáčovej sa divákom predstavia ľudia, ktorí v ňom pracujú. V aprílovom soirée zazneli diela operného, operetného a muzikálového repertoáru v podaní sólistov banskobystrickej opery Kataríny Procházkovej, Šimona Svitoka a Roberta Smiščíka. Soirée bolo spojené aj s ich autogramiádou umelcov.

Májové soirée – operné zbory

Májové Hudobné soirée sa bude niesť v znamení operných zborov. Zbormajsterka Iveta Popovičová bude hovoriť o zaujímavostiach jej povolania, ale aj o zborovej tvorbe, ktorá sa u nás málokedy prezentuje samostatne. Zaznejú časti zborov z opier Rigoletto, Traviata, Carmen, Macbeth, Luisa Miller, Jana z Arcu a Maria Stuarda. Zaujímavosťou je, že tento raz sa sólisticky predstavia aj členovia zboru: Slávka Kaprálová, Slavomír Macák, Ivana Kurtulíková, Diana Zvaríková-Deáková, Karol Kurtulík a Michaela Sojčáková. Zaspievajú árie a duetá aj z menej známych operných diel: Kapuletovci a Montekovci, Beatrice di Tenda, Mitridate Re di Ponto, Hamlet a ďalšie.

Iveta Popovičová
Iveta Popovičová

Zbor Štátnej opery pripravila zbormajsterka a dirigentka Iveta Popovičová, na klavíri bude sprevádzať Martina Svitková. Počas koncertu budú mať diváci možnosť komunikovať s členmi zboru a pýtať sa na to, čo ich zaujíma.

Hudobné soirée sa uskutoční v stredu 27. mája o 18.00 h v Bohéma klube Štátnej opery.

 

Hudobné soirée, operné zbor, ŠOBB

www.stateopera.sk

Informovala: Katarína Uhriková, ŠOBB

Zdieľať:

O autorovi

redakcia
Zistiť viac
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.
Opera Slovakia o.z. nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v časopise Opera Slovakia.

Komentáre

Pridajte komentár

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť/registrovať.

W. A. Mozart: Figarova svadba
Opera Ballet Vlaanderen
záznam predstavenia z júna 2023
dirigent: M. Jacquot / réžia: T. Goossens
osoby, obsadenie a viac info TU...