Hviezdny jún 2018 v banskobystrickej Štátnej opere

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Banská Bystrica – Banskobystrická Štátna opera aj tento rok pokračuje v projekte Hviezdny jún, počas ktorého ponúka v dňoch 11. – 16. júna sériu troch mimoriadnych predstavení sľubujúcich výnimočné hudobné zážitky. Aj tentoraz stavila na kvalitných domácich a zahraničných sólistov, s ktorými trvalo spolupracuje a ktorí patria k tomu najlepšiemu, čo ponúka nielen slovenská, ale aj európska operná scéna.

V pondelok 11. júna sa v Čajkovského opere Eugen Onegin predstaví v titulnej úlohe barytonista Dalibor Jenis a v postave Lenského ruský tenorista Jaroslav Abaimov.  Režisérkou inscenácie z roku 2013 je Anna Osipenko, predstavenie zaznie pod taktovkou Igora Bullu.

Dalibor Jenis
foto: Zdenko Hanout

V Pucciniho Tosce si vo štvrtok 14. júna diváci budú môcť popri predstaviteľke titulnej postavy Jolane Fogašovej vypočuť v postave maliara Cavaradossiho Brazílčana Maxa Jotu, ktorý sa v Banskej Bystrici vďaka účinkovaniu v nedávno uvedenej Ponchielliho La Gioconde už cíti ako doma. Toscu na javisku banskobystrickej Štátnej opery zinscenoval v októbri 2016 Mikuláš Huba a predstavenie v rámci Hviezdneho júna diriguje autor hudobného naštudovania Fabio Mastrangelo.

G. Puccini: Tosca, Štátna opera Banská Bystrica, 2016,
Šimon Svitok (Scarpia), Jolana Fogašová (Tosca),
foto: Jozef Lomnický

V sobotu 16. júna Štátna opera uvedie Dvořákovu Rusalku so svetobežníkom slovenským basistom Štefanom Kocánom (Vodník), Ľudovítom Ludhom (Princ) a s mezzosopranistkou popredných operných scén Európy Agnieszkou Zwierko (Ježibaba). Inscenácia Jany Pletichovej Andělovej je v repertoári Štátnej opery od marca 2014 a júnové predstavenie zaznie pod taktovkou autora hudobného naštudovania Mariana Vacha, šéfdirigenta Štátnej opery.

Štefan Kocán,
foto: Zdenko Hanout

Štátna opera v Banskej Bystrici od roku 2015 pripravuje na záver divadelnej sezóny sériu výnimočných predstavení pod názvom Hviezdny jún. Banskobystrická operná scéna sa chce aj takýmto spôsobom svojim divákom poďakovať za ich celosezónnu priazeň.

Viac informácii o predstaveniach Štátnej opery nájdete na www.stateopera.sk

Informovala: Katarína Uhríková, ŠO

PR článok

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

redakcia

Zanechajte komentár