I Capuleti e i Montecchi s P. Ciofi a J. DiDonato naživo z Barcelony iba v kinách CINEMAX

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Bratislava – Kiná CINEMAX pripravili pre operných nadšencov ďalší nezabudnuteľný priamy prenos. Tentokrát pôjde po prvýkrát o operu z divadla Gran Teatre del Liceu zo španielskej Barcelony. Pod taktovkou Riccarda Frizza uvedú, v stredu 1. júna o 19:50, Belliniho drámu I Capuletti e I Montecchi v hlavných úlohách s Patriziou Ciofi a Joyce DiDonato. Priamy prenos tejto inscenácie môžu milovníci opery na Slovensku sledovať v mestách Banská Bystrica, Bratislava, Košice, Nitra, Poprad, Trenčín, Trnava a Žilina.

Opera Vincenza Belliniho mala premiéru 3. novembra 1830 v Teatro La Fenice v Benátkach. V barcelonskom Teatre del Liceu sa odohrala po prvý krát 6. augusta 1854. Je večným príbehom milencov, kde o svoju lásku bojujú Romeo – syn Montecchiovcov a Júlia – dcéra Capuletiovcov, dvoch znepriatelených rodov vo Verone 13-teho storočia. Vo svete plnom intríg, bojov a rivality, Júlia predstiera svoju smrť, aby mohla uniknúť so svojim drahým Romeom, ktorý o tejto ľsti nevie a tak spácha samovraždu. Keď sa Júlia zobudí a zistí, čo sa stalo, prebodne sa nožom.

V barcelonskom Teatre del Liceu dielo hudobne naštudoval Riccardo Frizza. V inscenácii režiséra Vincenta Boussarda sa divákom priameho prenosu 1. júna, vo viac ako 200 európskych kinách, v hlavných postavách predstavia Joyce DiDonato ako Romeo, (nahradila Elinu Garanču, ktorá tento termín zrušila z osobných dôvodov) a Patrizia Ciofi ako Júlia. V postave Tebalda vystúpi Antonino Siragusa. Lorezna zaspieva Simón Orfila a Capellia Marco Spotti. V tomto spracovaní známej mileneckej drámy sa zaskvejú kostýmy vytvorené známym návrhárom Christianom Lacroix, ktorý sa snažil “odhaliť skryté a krehké vnútro postáv” (Broussard).

V. Bellini: I Capuletti e I Montecchi, Gran Teatre del Liceu, Barcelona, Joyce DiDonato (Romeo) Patrizia Ciofi (Júlia), foto: Antoni Bofill

V. Bellini: I Capuletti e I Montecchi, Gran Teatre del Liceu, Barcelona,
Joyce DiDonato (Romeo) Patrizia Ciofi (Júlia),
foto: Antoni Bofill

V kinách na divákov čaká ako už tradične prípitok, pohodlné sedenie, dokonalý zvuk a skvelý obraz! Jednoducho maximálny kultúrny zážitok.

V kinách na divákov čaká ako už tradične prípitok, pohodlné sedenie, dokonalý zvuk a skvelý obraz! O sezóne 2015/2015 sme našich čitateľov informovali TU…

Viac informácií a predaj vstupeniek TU… a vo všetkých kinách CINEMAX v mestách Banská Bystrica, Bratislava, Dunajská Streda, Košice, Nitra, Poprad, Prešov, Skalica, Trenčín, Trnava a Žilina.

V sezóne 2015/16 CINEMAX pripravuje:

27. jún – Werther (opera, ROH, LIVE)

predpredaj vstupeniek na jednotlivé predstavenia celej sezóny nájdete TU…

Informovala: Barbora Menzl Drobná, CINEMAX

video

flashmob k opere

www.liceubarcelona.cat

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár