Internetové prenosy predstavení Viedenskej Štátnej opery

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Viedeň – Viedenská Štátna opera ponúka svojim divákom internetové prenosy zo svojich predstavení. Toto prestížne operné divadlo sa modernými komunikačnými prostriedkami čoraz viac približuje svojim divákom a zároveň týmto atraktívnym spôsobom prináša k opere ďalších.

Viedenská Štátna opera má tento rok za sebou 350 predstavení, navštívilo ju takmer 600.000 návštevníkov, uviedla 10 premiér, celkovo mohli diváci vidieť 50 rôznych opier a baletov z jej repertoáru. Na scéne Štátnej opery vo Viedni videli diváci taktiež 7 hosťujúcich predstavení a prebehol každoročný prestížny Opernball. V sólových úlohách sa predstavilo 488 spevákov (60 z nich je súčasťou jej ansámblu), baletná company má v súčasnosti 104 členov, technické zázemie zabezpečovalo 200 pracovníkov.

Predstavenia Viedenskej Štátnej opery môžu diváci sledovať aj prostredníctvom internetu. Najbližší prenos bude už tento pondelok 30. júna 2014. Janáčkovu Lišku Bystroušku bude dirigovať Franz Welser-Möst, prenos sa začne 30 minút pred začiatkom predstavenia, o 18.30h. Môžete ho sledovať v pohodlí vášho domova na stránke www.staatsoperlive.com. Na sledovanie prenosu treba na stránke prejsť na LOGIN, ktorý vás presmeruje na portál Culturall (partner Staatsoper v online predajoch). Vytvoríte si vlastný účet a vyberiete si buď existujúci záznam z archívu, alebo aktuálne ponúkaný priamy prenos za cenu 14 EUR. Technické predpoklady: operačný systém Windows alebo Mac, prehliadač Explorer 5, Firefox 5, Safari 5, Chrome 5, rýchlosť pripojenia aspoň 4MBit/s. Majitelia Apple zariadení si môžu v Apple store stiahnuť aplikáciu „2ndScreenApp“, na ktorej sa dajú sledovať predvolené titulky. Majitelia viacerých zariadení môžu na jednom z nich (napr. tablet) sledovať prenos a na druhom (napr. mobilný telefón) titulky.

www.staatsoperlive.com

Pripravila: Natália Dadíková
Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

spravodajkyňa a publicistka

Zanechajte komentár