Janoska Ensemble mieria do Bratislavy odohrať Prešporské Vianoce

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Bratislava – Agentúra Kapos pozýva na netradičný koncert s názvom Prešporské Vianoce, na ktorom vystúpi súbor Janoska Ensemble. Toto vynikajúce slovenské zoskupenie, ktoré žije a pôsobí vo Viedni, je typické interpretáciou originálnej kombinácie klasickej hudby s prímesou ďalších štýlov ako latino, jazz či pop. Na bratislavskom koncerte vystúpia spolu s formáciou Fragile už 2. decembra 2015 v Koncertnej sieni Slovenskej filharmónie.

Na svojom druhom bratislavskom koncerte predvedú Janoska Ensemble svoju virtuozitu a jedinečné improvizačné umenie v programe zostavenom zo skladieb klasickej literatúry až po skladby legiend populárnej hudby. Všetky skladby uvedú v originálnej úprave ,,Janoska Style“. Hosťom koncertu bude známa slovenská a cappella formácia Fragile.

Vstupenky na koncert sú v predpredaji v sieti Ticketportál.

Janoska Ensemble

Janoska Ensemble založili bratia Ondrej, František a Roman Jánoškovci so švagrom Júliusom Darvasom. Žijú a pôsobia vo Viedni, no pochádzajú z bratislavskej hudobníckej rodiny. Dostali prvotriedne hudobné vzdelanie od najlepších svetových učiteľov a vo svete si urobili meno ako sólisti, ale aj ako členovia iných svetoznámych zoskupení.

Janoska Ensemble

Janoska Ensemble

Popri talente a rodinných zväzkoch spája Jánoškovcov hudobná vízia, virtuozita a improvizačné umenie. Ich záber siaha od klasických diel až po vlastné skladby a atraktívne aranžmány v oblasti gypsy, tango a pop. Spolu vytvárajú nezameniteľný, jedinečný Janoska Style. Členovia Janoska Ensemble sú nositeľmi ocenení z viacerých medzinárodných súťaží. Hosťujú v najrenomovanejších koncertných sálach, ako sú napr. newyorská Carnegie Hall, Sydney Opera House, viedenský Musikverein a Konzerthaus a i. Vystupovali už s legendárnymi hudobníkmi ako Bobby McFerrin, Al Jarreau, Anna Netrebko, Bireli Lagrene a Roy Hargrove a sprevádzali na koncertoch také spevácke hviezdy, ako je Erwin Schrott. Prvé CD Janoska Ensemble vyjde 26. februára 2016 v Deutsche Grammophone/Universal Music.

www.janoskaensemble.com

Fragile

je slovenská hudobná skupina zložená z populárnych osobností, známych z rôznych televíznych seriálov, divadelných, muzikálových produkcií či TV show. Bez použitia hudobných nástrojov, teda a cappella, interpretujú známe rock–pop–jazzové hity svetových umelcov, akými sú napríklad Sting, Stevie Wonder, Norah Jones, Billy Joel, Tina Turner, Queen… Ich predstavenia sú plné nielen výbornej hudby, ale predovšetkým skvelého humoru, vďaka ktorým vedia pripraviť neopakovateľné večery plné jedinečnej zábavy.

www.fragile.sk

Fragile

Fragile

Program koncertu
Janoska Ensemble a Fragile

Koncertná sieň Slovenskej filharmónie v Bratislave / 2.12.2015

Johann Strauß, syn (1825-1899) / Boris Fomin (1900-1948) / Janoska Ensemble
Netopier / Nekonečne dlhá cesta

Fritz Kreisler (1875-1962) / Sergej Rachmaninov (1873-1943) / František Jánoška (1986)
Liebesleid (Lásky žiaľ)

František Jánoška
Musette pour Fritz, Pocta Fritzovi Kreislerovi

Slovenské ľudové piesne:
Veseľ sa ľudské stvorenie, Poďme bratia do Betléma

Leonard Cohen (1934)
Hallelujah

Franz Waxman (1906-1967) / František Jánoška
Carmen Fantasy à la Janoska

prestávka

Jules Massenet (1842-1912) / František Jánoška
Meditation (z opery Thais)

František Jánoška
Rumba pre Amadea

Jule Styne (1905-1994)
Let it Snow

James Lord Pierpont (1822-1893) / František Jánoška
Jingle Bells

Astor Piazzolla (1921-1992) / František Jánoška
Adios Nonino

Jester Hairston (1901-2000)
Mary’s Boy Child

Freddie Mercury (1946-1991)
Bohemian Rhapsody

Janoska Ensemble:
Paganini vs. Jackson

www.kapos.sk

Pripravil: Ľudovít Vongrej

zdroj: Kapos

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

šéfredaktor Opera Slovakia, predseda redakčnej rady Opera Slovakia, spravodajca, publicista, odborný editor a hudobný producent, člen Slovenského centra Medzinárodnej asociácie divadelných kritikov (SC AICT)

Zanechajte komentár