Jaroslav Blaho priblíži históriu operného súboru SND v medzi rokmi 1945 a 1960

0

Týždenný prehľad najnovších článkov

Prihlásením k odberu súhlasíte so zásadami ochrany osobných údajov. Z odberu sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Bratislava – Slovenské národné divadlo pozýva na ďalšie pokračovanie cyklu Kontinuity, v rámci ktorého sa teatrológ Dr. Jaroslav Blaho venuje histórii Opery SND. V nedeľu 13. mája bude témou obdobie medzi rokmi 1945 a 1960. V rámci programu sa predstavia aj mladí operní umelci.

Program pripravilo Slovenské národné divadlo pri príležitosti blížiacej sa storočnice SND 1920 – 2020. V nadchádzajúcej májovej časti cyklu sa moderátor Dr. Jaroslav Blaho bude zapodievať obdobím medzi rokmi 1945 a 1960, teda tej dôležitej etape v histórii našej prvej opernej scény, v ktorej vznikli dve významné diela Eugena Suchoňa Krútňava a Svätopluk, v ktorej u nás pôsobili dve výnimočné osobnosti operného umenia, dirigent Zdeněk Chalabala a režisér Miloš Wasserbauer, ale ktorá bolo poznačená aj nástupom totalitného politického systému.

Jaroslav Blaho
foto: Alena Klenková

,,Nebudem ,,prednášať”, budem spomínať na roky mojich ,,operných univerzít”. Aj s kuriozitami, humornými zážitkami, postrehmi o dobe. K tomu historické audiosnímky aj prezentácia nádejí Veroniky Mihalkovej, Romana Kršku a Michaely Šebestovej, ktorá celkom nedávno zažiarila v banskobystrickom naštudovaní La Giocondy!” pozýva čitateľov Opera Slovakia Jaroslav Blaho.

Kontinuity sa uskutočnia v nedeľu 13. mája 2018  so začiatkom o 10:30 hod. v historickej budove SND.

www.snd.sk

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

redakcia

Zanechajte komentár

Sledujte nás na Facebooku