Jonas Kaufmann: ,,Nenechajte sa podviesť týmto albumom“

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
46 ročný nemecký tenorista Jonas Kaufmann uverejnil na svojom facebookovom profile nezvyčajné varovanie. Vyzýva v ňom svojich fanúšikov, aby si nekupovali  album s Pucciniho áriami, ktorý práve vychádza u jeho bývalého vydavateľa – Decca.

Spevák odporúča svojim priaznivcom počkať si na jeho skutočne nový pucciniovský album, ktorý nahral už pre svojho nového vydavateľa Sony. Jeho uvedenie na trh sa očakáva 11. septembra 2015.

Jonas  Kaufmann vo svojom vyjadrení uvádza:

,,Drahí priatelia,

nenechajte sa, prosím, podviesť albumom vydavateľstva Decca „Jonas Kaufmann – The Age of Puccini“. Táto kompilácia obsahuje len 3 Pucciniho árie – moje nahrávky „Che gelida manina“ a „E lucevan le stelle“ z roku 2007 a scénu z Lastovičky, ktorú som nahral s Renée Flemming v roku 2008 na album Verismo. Zvyšných 18 trackov sú všetko  v zásade staré nahrávky „Verismo arias“ z roku 2010. Čiže sú to už dobre známe nahrávky – akurát v novom obale. Ich vydanie nikto so mnou nekonzultoval, udialo sa to bez môjho vedomia a súhlasu.

Ten „pravý“ pucciniovský album, ktorý som nahral na jeseň v Ríme s Antoniom Pappanom,  má názov „Nessun dorma“ a vydáva ho v septembri vydavateľstvo Sony. Obsahuje výhradne árie a scény z Pucciniho opier –  „Manon Lescaut“, „La Bohème“, „Tosca“, „La Fanciulla del West“ a „Turandot“.

                                                                           Jonas Kaufmann

Jonas Kaufmann CD

Hovorca vydavateľstva Decca odmietol reagovať na tento Kaufmannov odkaz na sociálnej sieti. Kaufmann pre Deccu nahrával v rokoch 2008-2013, potom sa upísal spoločnosti Sony.

Jonas Kaufmann CD

Video

Upútavka v nemeckom jazyku na pripravovaný album „Nessun dorma“ pod hlavičkou vydavateľstva Sony

Identická upútavka v anglickom jazyku

Pripravila: Natália Dadíková

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

spravodajkyňa a publicistka

Zanechajte komentár