Jonas Kaufmann predstaví Taliansko prostredníctvom koncertu a filmu v kinách CINEMAX

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Bratislava – V utorok 22. augusta navštívi slovenské kiná CINEMAX v súčasnosti najvyhľadávanejší svetový tenor, Jonas Kaufmann. Prostredníctvom veľkého plátna predstaví svoje milované Taliansko a skladby ako Torna a Surriento, Ti voglio tanto bene, Caruso, Parla piú piano či Il Canto. Súčasťou koncertu bude dokumentárny film. Záznam koncertu uvedú kiná CINEMAX v mestách Banská Bystrica, Bratislava, Dunajská Streda, Košice, Nitra, Poprad, Prešov, Skalica, Trenčín, Trnava a Žilina už 22. augusta o 19:00 hodine.

Na svete nie je ďalšie miesto, ako Taliansko: to slnko, morská soľ a vôňa citrusov miešajúca sa s kávou, zvodný pohľad a nenapodobiteľná hudba priamo od srdca. Anca Monica Pandelea nakrútila presne taký krátky dokumentárny film o Jonasovi Kaufmannovi, film plný taliančiny, talianskeho spôsobu života a kultúry a samozrejme hudby.

Jonas Kaufmann: Moje Taliansko

Jonas Kaufmann sa tým rozhodol vzdať hold svojmu milovanému Taliansku a kultúre, ktorá ho ovplyvnila a priviedla k opere. Puccini a Verdi nie sú hlavnými menami koncertu, ale hity legendárnych tenorov, akými boli Enrico Caruso či Lucia Dalla áno. Koncert bol nahraný v Teatro Carignano v Turíne v júni minulého roku so sprievodom Orchestra Sinfonica Nazionalle della RAI na čele s dirigentom Jochenom Riederom.

Jonas Kaufmann

Kiná CINEMAX na celom Slovensku koncert uvedú už 22. augusta o 19:00. Vstupenky sú v predaji online a na pokladni kina.

V kinách CINEMAX na divákov čaká pohodlné sedenie, dokonalý zvuk a skvelý obraz!

Jednoducho – maximálny kultúrny zážitok!

Viac informácií a predaj vstupeniek na cine-max.sk a v kinách CINEMAX v mestách Banská Bystrica, Bratislava, Dunajská Streda, Košice, Nitra, Poprad, Prešov, Skalica, Trenčín, Trnava (Arena) a Žilina.

Informovala: Barbora Menzl Drobná, CINEMAX

PR článok

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár