Vitajte na webe nezávislého časopisu o opere, klasickej hudbe a balete Opera Slovakia.

29. januára 2014 redakcia Sezóna 2013/2014

José Cura s ďalším ocenením

Otello v réžii José Curu
Veľkosť písma
A
A
A
José Cura, ktorý sa predstaví publiku na Slovensku 13. marca 2014 v AEGON NTC ARÉNE v Bratislave na svojom prvom netradičnom koncerte, kde uvidíme i Lindu Ballovú a 75 členný orchester Jihočeského divadla České Budejovice, získal koncom roka 2013 ďalšie ocenenie svojej práce.

Server webovej stránky „Videné a počuté“ (Seen and heard), ktorý sa zaoberá najmä operou a hudobným svetom a Jonathan Spencer Jones, argentínsky editor Heraldu, zaradil vo svojom hodnotiacom článku spracovanie Otella pána Josého Curu v Buenos Aires medzi najlepšie hudobné udalosti roku 2013.

,,Z Divadla Teatro Colón v tomto výročnom roku oslavujúcom Verdiho, je môj výber Otello s José Curom, ktorý pripravil vzácne vystúpenie vo svojej rodnej krajine v diele, s ktorým sa vôbec najužšie spája a asociuje – a v tomto prípade nielen v hlavnej postave Otella, ale aj ako režisér. V postave Otella sa predstavil v 200 predstaveniach, kde vášnivo a pôsobivo stvárnil a stelesnil, s Iagom (tu Carlos Álvarez) všadeprítomného architekta udalostí a diel… Ak toto predstavuje novú etapu pre maestra Curu ako producenta, bude to etapa, kde sa s veľkým záujmom budeme mať na čo pozerať“.

Účinkovanie José Curu sa Slovensku spája so Slovenským národným divadlom, kde účinkoval na Krištáľovom plese (5. marca 2011) a neskôr v dvoch úspešných predstaveniach Verdiho Otella (11. februára a 2. marca 2012). Tretie účinkovanie na Slovensku, bude 13. marca 2014 v AEGON NTC ARÉNE v Bratislave a bude to jeho prvý celovečerný koncert na Slovensku. Spolu s mladou úspešnou slovenskou sopranistkou Lindou Ballovou zaspievajú diela svetovej klasiky.

Verdiho Otelo v réžii José Curu

Vstupenky na marcový koncert José Curu v Bratislave sú už v predaji v sieti ticketportal.

Zdroj: TASR

Zdieľať:

O autorovi

redakcia
Zistiť viac
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.
Opera Slovakia o.z. nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v časopise Opera Slovakia.

Komentáre

Pridajte komentár

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť/registrovať.

Videozáznam tlačovej konferencie Národného divadla Košice k sezóne 2023/2024