Vitajte na webe nezávislého časopisu o opere, klasickej hudbe a balete Opera Slovakia.

22. júna 2016 redakcia Sezóna 2015/2016

Joyce DiDonato a Vittorio Grigòlo zažiaria vo Wertherovi v priamom prenose z Londýna

J. Massenet: Werther, Royal Opera House, 2016, Vittorio Grigòlo, Joyce DiDonato
Veľkosť písma
A
A
A
Bratislava – Operno-baletnú sezónu kín CINEMAX 2015/2016 uzavrie známy príbeh neopätovanej lásky, inšpirovaný klasickým Goetheho románom. V opere Werther, ktorú uvedú kiná CINEMAX súčasne so stovkami kín na celom svete už v pondelok 27. júna o 20:10, zažiaria v hlavných postavách dve svetové operné hviezdy Joyce DiDonato a Vittorio Grigòlo. Priamy prenos inscenácie z Royal Opera House môžu milovníci opery na Slovensku sledovať v mestách Banská Bystrica, Bratislava, Košice, Nitra, Poprad, Trenčín, Trnava a Žilina.

Massenetova opera na námet Goetheho románu Utrpenie mladého Werthera, rozpráva príbeh beznádejnej lásky básnika Werthera voči Charlotte, ktorá ľúbi iného muža. Opera je plná lyrickej hudby, vášne a emočného zápalu – práve Werther je často považovaný za najlepšiu skladateľovu prácu. Klasickú produkciu filmového, divadelného a operného režiséra Benoîta Jacquota diriguje Antonio Pappano. Taliansky tenor Vittorio Grigolo sa chopil roly Werthera, pričom Charlotte v tomto spracovaní stvárnila americká mezzosopranistka Joyce DiDonato.

J. Massenet: Werther, Royal Opera House, 2016, Joyce DiDonato (Charlotte), Jonathan Summers (The Bailli), Vittorio Grigòlo (Werther), foto: Bill Cooper
J. Massenet: Werther, Royal Opera House, 2016,
Joyce DiDonato (Charlotte), Jonathan Summers (The Bailli), Vittorio Grigòlo (Werther),
foto: Bill Cooper
J. Massenet: Werther, Royal Opera House, 2016, Vittorio Grigòlo (Werther), Joyce DiDonato Charlotte), foto: Bill Cooper
J. Massenet: Werther, Royal Opera House, 2016,
Vittorio Grigòlo (Werther), Joyce DiDonato Charlotte),
foto: Bill Cooper

V kinách na divákov čaká ako už tradične prípitok, pohodlné sedenie, dokonalý zvuk a skvelý obraz! Jednoducho maximálny kultúrny zážitok.

V kinách na divákov čaká ako už tradične prípitok, pohodlné sedenie, dokonalý zvuk a skvelý obraz! O sezóne 2015/2015 sme našich čitateľov informovali TU…

Viac informácií a predaj vstupeniek TU… a vo všetkých kinách CINEMAX v mestách Banská Bystrica, Bratislava, Dunajská Streda, Košice, Nitra, Poprad, Prešov, Skalica, Trenčín, Trnava a Žilina.

Informovala: Barbora Menzl Drobná, CINEMAX

video

Zdieľať:

O autorovi

redakcia
Zistiť viac
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.
Opera Slovakia o.z. nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v časopise Opera Slovakia.

Komentáre

Pridajte komentár

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť/registrovať.

Videozáznam tlačovej konferencie Národného divadla Košice k sezóne 2023/2024