Kiná CINEMAX uvedú festivalového Barbiera zo Sevilly z talianskej Areny di Verona, už 21. októbra

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Stalo sa už tradíciou, že kiná CINEMAX ponúkajú divákom každý mesiac operné a baletné „chuťovky“ z celého sveta. Ani októbrový titul nie je výnimkou – jeho minuloročný priamy prenos prekazila druhá vlna pandémie koronavírusu. So slovenskými titulkami uvedú záznam z tohto predstavenia vybrané kiná v Banskej Bystrici, Bratislave, Košiciach, Martine, Nitre, Poprade, Prešove, Trenčíne, Trnave a Žiline už 21. októbra.

(reklamný článok, CINEMAX)

Návštevníci kín CINEMAX sa môžu sa tešiť na veľkolepú produkciu najznámejšej opernej komédie Gioachina Rossiniho, velikána talianskeho belcanta v hviezdnom obsadení. Pod taktovkou Daniela Orena a v nápaditom režijnom spracovaní renomovaného Huga de Anu čaká na divákov jedna z úspešných inscenácií festivalu v slávnej Arene di Verona. Majestátnosť jedného z najstarších divadelných priestorov umocňuje krásnu hudbu a skvelé spevácke výkony. Nálada horúceho letného večera srší z každého obrazu a preplnené hľadisko arény pod holým nebom vytvára i takto na diaľku neopakovateľnú atmosféru.

G. Rossini: Barbier zo Sevilly, Arena di Verona, foto: Ennevi/Fondazione Arena di Verona
G. Rossini: Barbier zo Sevilly, Arena di Verona, foto: Ennevi/Fondazione Arena di Verona

V titulnej úlohe sa predstaví priam ikonický Leo Nucci, pre ktorého sa postava Figara stala jedným z vrcholov jeho kariéry. Diváci sa môžu tešiť na svetového Dmitryho Korchaka v postave Almavivu, spevácky jedinečného a herecky úchvatného Carla Leporeho ako doktora Bartola a princeznú belcanta, Nino Machaidze, ktorá si svet podmaňuje najnáročnejšími postavami koloratúrneho odboru.

Prečítajte si tiež:
Napoleon opery Gioachino Rossini
Rossiniho Figaro má práve dvesto rokov
Piesok plný krvi a hudby. Arena di Verona v zrkadle dejín

Príbeh o útrapách z lásky, ktorý patrí k najhrávanejším titulom na svete, so slovenskými titulkami uvedú kiná CINEMAX už vo štvrtok 21. októbra o 18:00.

Tradičný welcome drink i občerstvenie sa budú podávať v súlade s platnými predpismi a nariadeniami UVZ SR.

Diváci si môžu prísť vychutnať pohodlné sedenie, skvelý obraz a zvuk, operné a baletné predstavenia z celého sveta na veľkom plátne so slovenskými titulkami, obľúbené koncerty, filmy či komentované výstavy zo svetových galérií a zažiť tak i v čase pandémie naozaj maximálny kultúrny zážitok.

V novembri bude na programe CINEMAXU nová inscenácia Dvořákovej opery Rusalka z madridského Teatra Real v titulnej postave s Asmik Grigorian.

Pre viac informácií o programe, pripravovaných akciách a súťažiach nezabudnite sledovať ARTMAX na facebooku a Instagrame.

www.cine-max.sk

Informovala: Klára Madunická, CINEMAX

PR článok

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár