Kiná CINEMAX uvedú už 15. septembra Verdiho AIDU z Madridu so slovenskými titulkami

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Prenosy zo svetových operných a baletných scén sa v kinách CINEMAX stali už tradíciou. Prvým predstavením deviatej sezóny, ktorá prinesie milovníkom umenia množstvo kvalitných titulov, súťaží o voľné vstupenky a lákavé zľavy, bude záznam Verdiho opery Aida z Teatro Real v Madride. Diváci si ju budú môcť pozrieť v 10 slovenských mestách: Bratislava, Banská Bystrica, Nitra, Trnava, Trenčín, Martin, Prešov, Poprad, Žilina a Košice.

(reklamný článok, CINEMAX)

Táto inscenácia sa zaradila k úspešným európskym produkciám Huga de Anu, ktorý vytvoril skutočne pútavú scénickú koncepciu. Popri tradičnom poňatí opernej predlohy sa dokázal tento renomovaný režisér veľmi hlboko ponoriť do charakterov a psychológie jednotlivých postáv, takže sa diváci môžu tešiť na skutočnú veľkolepú drámu, hlboké city a jedinečné spevácke výkony.

V hlavných úlohách sa totiž predstavia Gregory Kunde ako nebojácny Radames, Liudmyla Monastyrska ako zaľúbená, no nešťastná Aida a Violeta Urmana ako Amneris a Soloman Howard ako egyptský kráľ. Predstavenie zaznie pod taktovkou Nicolu Luisottiho.

G. Verdi: Aida, Teatro Real Madrid, foto: Javier Del Real/Teatro Real Madrid

Inscenácia vznikla pri príležitosti 200. výročia Teatra Real v Madride a na premiére zožala veľký úspech u divákov i kritikov. Táto produkcia je totiž pokusom o čo najvernejšie priblíženie sa k umeleckým ideálom autorov tejto opery – skladateľa Giuseppe Verdiho a libretistu Antonia Ghislanzoniho.

Prečítajte si tiež:
Známy-neznámy Giuseppe Verdi (seriál)
Nad slávou slnko (ne)zapadá. Odtajnené tajomstvá Verdiho Aidy

Aida je príbeh veľkej lásky na pozadí politických intríg. Tvorcovia sa nesnažia pretlačiť vlastnú interpretáciu na úkor hlavnej idey diela, čoho výsledkom je výtvarne pôsobivá, spevácky kvalitná a obsahovo veľmi pútavá inscenácia, ktorá v hľadisku isto nenechá žiadne oko suché.

15. septembra zaznejú vo vybraných kinách CINEMAX (Bratislava, Banská Bystrica, Nitra, Trnava, Trenčín, Martin, Prešov, Poprad, Žilina, Košice) tóny Verdiho grandióznej opery so slovenskými titulkami!

Nenechajte si ujsť skutočne veľkolepý umelecký zážitok a prvú inscenáciu z operno-baletnej sezóny 2021/22 v kinách CINEMAX!

Všetky premietania budú prebiehať v súlade s aktuálne platnými bezpečnostnými nariadeniami Úradu verejného zdravotníctva, od ktorých sa bude odvíjať i samotný priebeh a sprievodné služby v kinách (občerstvenie, welcome drink, sedenie).

Diváci si však bez obáv môžu prísť vychutnať pohodlné sedenie, skvelý obraz a zvuk, operné a baletné predstavenia z celého sveta na veľkom plátne s titulkami, obľúbené koncerty, filmy či komentované výstavy zo svetových galérií a zažiť tak i v čase pandémie naozaj maximálny kultúrny zážitok.

Pre viac informácií o programe, pripravovaných akciách a súťažiach nezabudnite sledovať ARTMAX na facebooku a Instagrame.

www.cine-max.sk

Informovala: Klára Madunická, CINEMAX

PR článok

video

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár