Klasická hudba a jazz na festivale Hudba Modre 2021

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Už 16 rokov organizuje občianske združenie Hudba Modre lokálny hudobný festival tradície a kvality veľkého významu. Do malebného vinárskeho mesta na úpätí Karpát prináša klasickú hudbu a jazz v tej najvyššej kvalite a inak tomu nebude ani tento rok, kedy v dňoch 13. – 15. augusta 2021 zaznie štvorica koncertov v podaní popredných domácich umelcov.

(reklamný článok, Hudba Modre o.z.)

Zakladateľ festivalu a významný slovenský violončelista Ján Slávik sa od tohto roku rozhodol posunúť štafetu organizácie festivalu ďalšej generácii a za umeleckého riaditeľa vybral Ladislava Fančoviča – jedného z najvýznamnejších slovenských umelcov, ktorého medzinárodné renomé je zárukou tej najvyššej kvality

Prevziať organizáciu festivalu s takou dlhou tradíciou je pre mňa obrovský záväzok. Som si vedomý jeho popularity ale aj faktu, že žiadny festival nesmie takpovediac zaspať na vavrínoch, aby si udržal priazeň publika a tiež svoju vysokú úroveň. Dlhoročnú úspešnú spoluprácu s Mestom Modra a tiež Kultúrnym centrom v Modre považujem za veľmi dobrý signál, že je tento festival váženým partnerom mesta a teším sa na tri dni plné špičkovej, krásnej hudby.“ uviedol Ladislav Fančovič.

Festival sa už tradične koná v auguste počas troch dní a okrem profesionálnych hudobných zoskupení prináša každoročne aj koncert žiakov a učiteľov ZUŠ v Modre. Koncerty sa budú konať na dvoch miestach – na malebnom nádvorí historickej radnice a v Nemeckom evanjelickom kostole.

O programe informoval nový riaditeľ festivalu: „Tento rok sme sa zamerali na domácich umelcov a som nesmierne rád, že môžeme privítať veľkú osobnosť skladateľskej scény na Slovensku, Prof. Jevgenija Iršaia, ktorý nielen že pre náš festival skomponoval skladbu, ale bude na ňom spolu s Bergerovým triom aj účinkovať v role klaviristu. Záverečný koncert bude zároveň výročným koncertom k tohtoročnému jubileu skladateľa.

Na druhom koncerte klasickej hudby privítame v premiére Albrecht trio, ktoré vzniklo len v tomto roku na pôde Slovenskej filharmónie a prinesie repertoár pre zaujímavé nástrojové zoskupenie – klarinet, hoboj a fagot. Jazzový koncert bude tento rok patriť orchestru Fats Jazz Band, ktorý pravidelne slávi úspechy doma aj v zahraničí a v tomto roku oslavuje svoje 10. výročie. Na koncerte v Modre dokonca pokrstia svoj nový CD album. Festival tradične doplní Malý koncert veľkých nádejí v spolupráci so ZUŠ v Modre.“

Na všetky koncerty festivalu je dobrovoľné vstupné.

Facebook udalosť

Hudba v Modre 2021
13. – 15. augusta 2021

Program

13. 8. 2021 FATS JAZZ BAND o 19:00 hod.

Nádvorie historickej radnice, Modra

Koncert v rytme hot-jazzu a swingu 20. až 40. rokov minulého storočia. Najlepšie kusy z amerického repertoáru orchestra ale aj tangá a foxtroty z obdobia prvej republiky. Atmosféru dotvorí malebné prostredie nádvoria historickej radnice a možnosť občerstviť sa vínkom z lokálnych pivníc.

14. 8. 2021 MALÝ KONCERT VEĽKÝCH NÁDEJÍ o 17:00 hod.

Nemecký evanjelický kostol, Modra

Účinkujú žiaci a pedagógovia Základnej umeleckej školy v Modre a ich hostia

14. 8. 2021 ALBRECHT TRIO o 19:00 hod.

Nemecký evanjelický kostol, Modra

Matúš Veľas – hoboj
Jozef Eliáš – klarinet
Peter Kajan – fagot
Ladislav Fančovič – saxofón (a h.)

15. 8. 2021 BERGEROVO TRIO A JEVGENIJ IRŠAI o 19.00 hod.

Nemecký evanjelický kostol, Modra

Jozef Eliáš – klarinet
Ján Slávik – violončelo
Ladislav Fančovič – klavír, saxofón
Jevgenij Iršai – klavír (a h.)

www.kcmodra.sk

Hlavný organizátori: HUDBA MODRE o.z., Kultúrne centrum Modra
Spoluorganizátori: Mesto Modra, Cirkevný zbor ECAV na Slovensku, ZUŠ Modra

Zdroj: Hudba Modre o.z.

PR článok

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár