Vitajte na webe nezávislého časopisu o opere, klasickej hudbe a balete Opera Slovakia.

17. septembra 2014 redakcia Sezóna 2014/2015

KOB otvorí novú sezónu slávnostným Galakoncertom s exkluzívnym hosťom

Veľkosť písma
A
A
A
Bratislava – Novú sezónu 2014/2015 otvorí KOB slávnostným Galakoncertom s exkluzívnym hosťom – Sisou Lelkes Sklovskou. V novej sezóne mladí umelci pripravujú opernú premiéru, koncert k roku českej hudby, matiné, nový cyklus komorných koncertov a iné zaujímavé projekty.

Slávnostný galakoncert, ktorý otvorí novú sezónu KOB, sa bude konať za účasti exkluzívneho hudobného hosťa – vynikajúcej slovenskej umelkyne Sisi Lelkes Sklovskej. Spolu so sólistami KOB, zborom a mladým orchestrom pod vedením Lukáša Kunst Lederera prevedie svetom opery a svetových muzikálových melódií. Galakoncertom sa uskutoční 21. októbra 2014 o 19,30 v DK Zrkadlový háj. Vstupenky si zakúpite v sieti Ticketportál.

Komorná opera Bratislava, plagát galakoncert KOB

Komorná opera má za sebou prvú opernú sezónu

KOB začala svoju prvú sezónu uvedením Diel terezínskych majstrov a opery pre deti Brundibár, od Hansa Krásy. Počas sezóny okrem tejto premiéry uviedli aj jednu reprízu. Sezónu zavŕšili Galakoncertom nových sólistov KOB – víťazov konkurzu na doplnenie sólistického amsámblu – a hostí – Boženy Ferancovej, Dušana Jarjabka, Ľudovíta Ludhu a Jany Bernáthovej. Títo operní umelci sa stali patrónmi a prebrali odborný dohľad nad Komornou Operou Bratislava ako garanti kvality a profesionality ďalších projektov KOB.

Brundibár, Komorná opera Bratislava
Brundibár, Komorná opera Bratislava

KOB pripravuje ďalšiu sezónu

Aj v novej sezóne 2014/2015 našla KOB, vďaka spolupráci s KZP a jej riaditeľom pánom Ing. Litomerickým, útočisko a vynikajúce podmienky pre svoju činnosť v petržalskom DK Zrkadlový háj.

KOB otvára svoju druhú sezónu v druhej polovici septembra reprízou Galakoncertu sólistov KOB a s exkluzívnym hudobným hosťom. Pozvanie na spoluprácu prijala známa slovenská umelkyňa Sisa Lelkeš Sklovska. Spolu so sólistami a zborom KOB predstaví divákom výber zo sveta opery a slávnych muzikálových melódií v sprievode študentského orchestra KOB pod taktovkou hudobného riaditeľa Lukáša Kunsta Lederera. Koncert sa uskutoční 21. októbra 2014 o 19,30 v DK Zrkadlový háj.

21. októbra 2014 o 19,30 v DK Zrkadlový háj

6.novembra 2014, taktiež v DK Zrkadlový háj, si pri príležitosti Pamiatky zosnulých si mladí umelci pripomenú vynikajúceho operného umelca Sergeja Larina (1956-2008), dlhoročného sólistu Opery SND, uvedením titulu Requiem od Gabriela Faurého.

V adventnom období pripravuje KOB Vianočný koncert z diel českých autorov – Českou mši vánoční J.J. Rybu a Vánoční pastorely, pri príležitosti roku českej hudby.

V apríli 2015, k prvému výročiu vzniku KOB, uvedú premiéru nového predstavenia, opery Souer Angelica od Giacoma Pucciniho. Dielo naštudujeme v spolupráci s indonézskym režisérom a dramatikom Yehudom Gabrielom.

Komorná opera Bratislava

Ako doplňujúci program bude KOB počas celého roka uvádzať matiné s členmi pôvodnej – zaniknutej Komornej opery a sólistami súčasnej KOB, naďalej plánujú rozvíjať kultúrnu spoluprácu s KZP, magistrátom Starého Mesta a priaznivci KOB budú mať možnosť uvidieť a hlavne počuť mladých umelcov i na niektorom podujatí v Telecafé na Medenej ul. v Bratislave, kde v spolupráci so Staromestskou TV vzniká nový cyklus komorných koncertov. Tieto sa budú konať každú stredu v mesiaci.

Sezónu 2014/2015 uzavrú koncom júna slávnostným Galakoncertom KOB.

Vysokú umeleckú úroveň všetkých pripravovaných projektov KOB i v ďalšej sezóne garantuje spolupráca s patrónmi a pedagógmi Konzervatória v Bratislave, s ktorým KOB intenzívne kooperuje už od začiatku svojej existencie.

O všetkých aktivitách a prípadných ďalších akciách KOB sa dozviete na webe a taktiež na FB.

www.komornaopera.sk

Zdroj: KOB

Informovala: Katy Škrabak, KOB

Zdieľať:

O autorovi

redakcia
Zistiť viac
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.
Opera Slovakia o.z. nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v časopise Opera Slovakia.

Komentáre

Pridajte komentár

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť/registrovať.

Videozáznam tlačovej konferencie Národného divadla Košice k sezóne 2023/2024